Tekil Mesaj gösterimi
Eski 09.10.13, 05:10   #1
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1166
Mesajlar: 12,138
Ettiği Teşekkür: 50917
Aldığı Teşekkür: 44322
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Halit Kakınç: Türban, devrim kilidini açmanın maymuncuğudur

Türban, nihayet kamu alanına da giriyor. Günlerdir kafa yoruyorum. Bu iş bu kadar basit değil. Olayın bir çok boyutu söz konusu. Masumane görmemek için bir dolu neden mevcut… En özgürlükçü ve insan hakları savunucuları için bile inandırıcı olamıyorsa, başka boyutlarının üzerinde düşünmemiz, kafa yormamız gerekiyor.
Avrupa Kadın Lobisi Türkiye Koordinasyonu’ndan başlayıp Kadın Dayanışma Vakfı’na… İnsan Hakları Derneği’nden Mazlumder’e… Feminist akademisyenlerden bir çok sol görüşlü sanatçıya varana kadar yıllardır türbana evet lehinde tavır alındı.
Sonunda işler öyle bir noktaya ulaştı ki, türban bizim tatlı su liberal-sol tarafından âdeta kadın özgürlüğünün tek simgesi gibi algılandı. Köktendinci kesimlerin İran ve Suudi Arabistan gibi ülkelerle ilgili tek kelime bile etmezlerken, Türkiye’deki laik sistemin otoriterliğinden yakınmaları görülmedi ya da görmezden gelindi.
Oysa köktendinci kesim tarafından namus kavramı, tamamen kadının giyim-kuşam anlayışına indirgendi. Kadına özgürlük getirmek şöyle dursun, özgürlüğünü elinden almaya yönelik bu anlayış, en sonunda savaşını kazandı.
Kendisi gibi olmayanı ahlâksızlıkla suçlayan mantalite, artık meşrûlaştı.
HAZIR OLUN… ÖNCE, TÜRBAN TAKMAYAN LAİK KADINLARIN ÜZERİNDE BASKI ARTACAK
Üzgünüm, ama giderek zorlaşacak laik Türkiye’nin laik kadınları için işler. Sağda solda toplu tacizci gruplar oluşacak. Başı örtülüler, başı açıklara baskı yapmaya başlayacaklar. Çağdaş kadınlar, ayrımcılığa uğrayacak.
Zihniyet, bireysel özgürlük söylemlerinin yerine ‘Allahın Emirleri’ nutuklarını koyacak. Gün be gün muhafazakâr ortam daha da ağırlaşacak. En sonunda ne demokrasi kalacak ortada, ne laiklik… Ne de mukaddes emirler gözüyle bakılarak dayatılanların dışındaki insan hakları.
SONRA DA SIRA, DOĞAL OLARAK SARIK İLE CÜPPE’YE GELECEK!
Eh, ne kaldı geriye?.. Türban artık serbest… Kadın çalışanlar, mesailerine başlarını örtüp gidebilecekler. Önümüzdeki dönemlerdeTürkiye Büyük Millet Meclisi sıralarındatürbanlı milletvekilleri de boy gösterecekler.
Bu kadar az ayrımcılık, doğrusu AKP’ye hiç mi hiç yakışmıyor(!) Olacak şeyler artık o kadar belli ki, bu kadar olur. Müminelerden sonra, sıra müminlere gelecek tabiatıyla.
Bu sefer kimi milletvekilleri ve kamu çalışanları, peygamberin sünnetini kuşanmak isteyecekler haliyle. Sarık ile cüppe’ye de özgürlük tartışmaları yerleşecek gündemin baş köşesine.
Eh madem türban rejim için tehdit olmaktan çıkıyor, takım elbise ve kravatın yerine sarık ile cüppe’ye özgürlük polemikleri başlayacak. Bu tartışmalar da takiyyede ustalaşan politikacılarca çözülecek. Müslüman Türkiye’nin Müslüman Erkeği de, nihayet aslî kılığına kavuşacak(!)
Böyle bir Türkiye’de yaşamaya hazır mısınız Dostlar?..
Şahsen ben değilim.
Devrim Kilidi, maymuncukla göz göre göre açılıyor. Kapı aralanıyor. Tamam.
Ama kilit hâlâ yerli yerinde. Anahtar da elimizde.
Kilit ya işlevini yitirecek bundan sonra ya da yeniden kapanacak.
Türkiye, yerel seçimde vereceğimiz kararımızı bekliyor.

http://www.odatv.com/n.php?n=turban-...dur-0910131200
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti