Tekil Mesaj gösterimi
Eski 09.10.13, 11:59   #1
ZeZe
Alea İacta Est

ZeZe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2013
Konular: 219
Mesajlar: 2,121
Ettiği Teşekkür: 11284
Aldığı Teşekkür: 9993
Rep Derecesi : ZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyor
Ruh Halim: none
Standart AKP’nin Eseri Olan Borç Batağında Varılan Son Nokta

İcralık vatandaş sayısı patlayınca, dosyalar adliyelere sığmadı Ankara’da icra daireleri belediyenin verdiği dev binada toplandıÜlkemizde icra dosyalarının sayısı yıldan yıla artıyor. Buna paralel olarak tüm illerde yeni icra müdürlükleri kurulmak zorunda kalınıyor. İcra müdürlükleri ve dosya sayısı arttıkça, bunlarla ilgili kararları veren icra hakimlikleri de kuruluyor. Böylece hem icra müdürlüğü, hem icra hakimlikleri bazı illerde adliyelere sığmaz hale geldi.

AKP’nin iktidara geldiği 2002 yılı sonu itibariyle 8.5 milyon icra dosyası bulunurken bu sayı 2012 yılı sonunda 19 milyonu aştı. 10 yıllık artış yüzde 100’ü geçti. İcralardaki artış yüzünden tüm illerde adliye binaları içinde yeni icra müdürlükleri kurulmak zorunda kalındı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı da, yeni icra hakimlikleri ve icra müdürlükleri kurdu. Dosya sayısı arttığı için icra hakimliği 16’ya, icra müdürlüğü sayısı da 32’ye yükseltildi. Ancak, adliye sarayında hakimler ve icra memurlarına çalışma yapacak yer kalmadı.

Belediyeden yardım
Ankara’nın Sıhhiye semtinde bulunan Adliye Sarayı’nda icra müdürlüklerinin geniş bir alana yayılmaları nedeniyle 2-3 Cumhuriyet savcısı ya da iki hakim aynı odada çalışıyor. Personelin adeta üst üste görev yapmak zorunda bırakılması şikayetlere neden oldu. İbrahim Ethem Kuriş’in Cumhuriyet Başsavcılığı döneminde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı nezdinde bina arayışına gidildi. Belediyeye ait Varlık Mahallesi’nde toptancı halinin yakınında bulunan binanın adliyeye tahsis edilmesi kararlaştırıldı. Adalet Bakanlığı’ndan da sağlanan ödenekle bina adliye hizmetlerine uygun hale getirildi ve toplam 10 bin 250 metrekare kapalı alan elde edildi. Resmi adı “Ankara Adliyesi Ek Binası” olmasına rağmen sadece icra hakimlikleri ve icra müdürlükleri bulunduğu için yeni binaya “İcra Sarayı*” adı verildi.


İkinci saray AOǒye
Yeni binaya taşınan avukatlar ise icralarla ilgili adliyede bulunan dosyaların getirilip götürülmesinin işlerini aksattığını belirtti. Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) arazisine Başbakanlık Sarayı yapılırken, halen bir bölümü sebze ve meyve hali olarak kullanılan alana da yeni adliye sarayı yaptırılması kararlaştırıldı. Böylece çiftlik arazisinde hem Başbakanlık Sarayı hem de Adliye Sarayı olacak. Ankara Büyükşehir Belediyesi, hazine arazisi ile birlikte yaklaşık 200 bin metrekarelik alana sahip taşınmazın adalet sarayı ve birimlerinin inşası için bedelsiz olarak devredilmesine karar verdi. Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nün uygun görüşünden sonra tahsis işlemleri sonuçlandırıldı ve tapu işlemlerine geçildi.

Kaynak
__________________

Hükümetlerin icraatı olumsuz olupta millet itiraz etmez ve düşürmezse, bütün kusur ve kabahatlere katılmış demektir.

Gerçekten şunun bunun oyuncağı olabilen milletler, haklarını algılamamışlar demektir. Ve böyle bir millet, denetim altında bulundurulmaya layık olur..
Mustafa Kemal ATATÜRK
Benim dinim adalet, hak, vicdan.
Buna göre yaşayanlarla aynı dindeniz.
Kendinize ne derseniz deyin, kim olursanız olun.
Genç evli çifti üç ay kira ödemedi diye
sokağa attıran hacı ile cennette olmaktansa,
kediye ağlayan ateistle cehennemde yanmaya razıyım.

İhsan Eliaçık
ZeZe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
ZeZe'in Mesajına Teşekkür Etti