Tekil Mesaj gösterimi
Eski 10.10.13, 18:57   #111
Selin
Üye

Selin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 11
Ettiği Teşekkür: 70
Aldığı Teşekkür: 160
Rep Derecesi : Selin Karimasını arttırmak için doğru yerdeSelin Karimasını arttırmak için doğru yerdeSelin Karimasını arttırmak için doğru yerdeSelin Karimasını arttırmak için doğru yerdeSelin Karimasını arttırmak için doğru yerdeSelin Karimasını arttırmak için doğru yerdeSelin Karimasını arttırmak için doğru yerdeSelin Karimasını arttırmak için doğru yerdeSelin Karimasını arttırmak için doğru yerdeSelin Karimasını arttırmak için doğru yerdeSelin Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Okudum - Tavsiye Ederim...

Oğuz Atay-Bir Bilim Adamının Romanı
Oğuz Atay'ın Türkiye için önemli bilim adamlarından olan Mustafa İnan'ı anlattığı biyografik romanıdır. itü'nün eski rektörü olan Mustafa İnan'ın hayatını biyografikleştirmek için öğrencisi olan Oğuz Atay'a ısmarlanması nedeniyle kaleme alınmış bir eserdir. Oğuz Atay farkı ile düz biyografiden romana dönüşmüştür. Oğuz Atay'ı değil ama Mustafa İnan'ı tanımak, öğrenmek istiyorsanız okunabilir.Oğuz Atay, hayatını yazmaya değer gördüğü Mustafa İnanı bize aktarırken, bu bilgilerle yetinmeyip kendisi hakkında daha çok araştırma yapmamız gerektiği mesajını vermiştir.
kendisi savaş yıllarında büyümüş, cumhuriyete ayak uydurmaya çalışan topraklarda bilim peşine düşmüştür.
çoğu zaman yurt dışında bulunmuş ama kalbi daima memleketinden yana olmuştur. bilimin peşinde olmasına rağmen sanatla ruhunu beslemiş divan edebiyatına aşkıyla da kendisini göstermiştir.
bir bilim adamının şiirlere aşık olmasının ne kadar güzel olduğunu okuyucuya aktarmıştır Oğuz Atay.
Mustafa İnan, dönemin siyaset adamları ile de muhatap olması açısından ve tüm bunlara rağmen siyasetten uzak sadece sanat, eğitim ve bilim için çalışan biri olarak ne kadar değerli olduğunu kanıtlar.
özel hayatında da eğitim hayatında da insanları kırmak yerine kırılmayı tercih eden Mustafa İnan bu topraklarda kök salmış çınar ağaçları gibi sevgiye saygıya daima ihtiyaç duymuş aynı zamanda bunu başkalarına da vermiş güzel yürekli insandır.
unutulmaması dileğiyle..
Selin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Selin'in Mesajına Teşekkür Etti.