Tekil Mesaj gösterimi
Eski 11.10.13, 00:18   #8
Basakca
Yönetici

Basakca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 2209
Ettiği Teşekkür: 85359
Aldığı Teşekkür: 82599
Rep Derecesi : Basakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Bizim Akrabalar....

Alıntı:
.Tabi bu durum sizleri etkilemeyebilir.Nede anca ateş düştüğü yeri yakar.Ateşte yanmayan verdiği acıyı ne bilsinki değilmi?
Ateş düştüğü yeri yakar ve hiç sönmez. Diyen doğru söyler mi bilemem ama ben buna hiç bir zaman katılmadım. Bu ateşler heğimizin içine düştü ve hala sönmedi. Sönmeyecekte... Neden bunca isyanımız neden oturduğumuz yerde rahat oturamıyoruz sürekli çevremize bu iti baş taçı edenleri uyarmak için var gücümüzle yorulmadan çene döküyoruz biliyorsunuzdur.

Tayin olmadan önceki çalıştığım yerin hemen yanında askerlik şubesi vardı. "15 Haziran 1995; Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'ndeki Ortaklar Karakolu'na yönelik saldırıda 15 asker şehit düştü." haberi geldiğinin sabahı o ara yol hınca hınç insan dolu idi. Gençi ile yaşlısı ile... İçlerinde bayanlarda vardı. Siz bu işi beceremiyorsunuz biz gönüllü olarak it sürüsünün kökünü kazımak için gönüllüyüz diye bağırıyorlardı. O kadar çok kalabalık vardı ki, aralarında en küçük bir açıklık dahi yoktu. İş yerime gidebilmek için sahil yoluna inmek zorunda kalmıştım. Bu durum akşama kadar sürdü. Üst rütbeli askerler çıkıp konuşmalarına rağmen kalabalık akşama kadar dağılmadı.

Şimdi bakıyorumda bu kalabalık nerede? Bebek katili için Oslo da görüşme yapıldığı medyay bir şekilde düştüğü halde kimseden çıt çıkmıyor. Herkes kan dursun analar ağlamasın, demokratiklik ilkesi, darbe, balyoz,ergenekon, tokmak, Allah, din, türban, kaynana Semra, Münevver Karabulut cinayeti, Behlül'ün amcasına boynuz takması, benimle evlenirmisin, Somali, vs vs...masalları ile uyuşturuluyor.
Tüm bunlar yaşanırken o kalabalıklar nerede diye hala soruyorum ve bir türlü cevabı bulamıyorum.

Her hayatın karardığında geleceğin nasıl da karartıldığının kimse farkında değil. Ben şehit haberini okurken gözümden süzülen yaşları göstermemek için lavaboya kendimi zor atarken arkamdan gelen sesleri duyuyorum. "vah vah yazık oldu" "çok da genç idiler" "efenim tabi saldırıya uğrarlar karakollarda hiç güvenli değil" sürekli ordan buradan duyduklarını zikerdiyorlardı. Hiç kimse ama hiç kimse bu işin bahanesi olmaz arkadaş benim evladıma, kardeşime en önemliside benimle aynı topraklar üzerinde yaşayan birileri nasıl olurda bu şeklide davranılmasına müsade edebilir" demiyordu. Diyemiyordu. Belki de işlerine gelmiyordu. Lafa sıra gelince herkes aslan kesiliyor ama iş icraata gelince aslan fare oluyordu. Gerçi kendi haklarını bile bilmeyenlerden başka bir davranışta beklenemez.
Ama "benim bir oğlum var. Tüm varlığım o. Onu da bu köpeklerin önüne yem olarak atmam. Askere göndermiyecem gelsinlerde alsınlar" dediğimde" ben, kominist, vatan haini olarak yaftalanıyordum.
Onların hepsi bizim bir hiç uğruna hayatların çaldılar.

O öğretmenler, mühendisler, askerler, polisler... hepsi kardeşim, ağabeyim, dayım, oğlum, kızım, amcam...

Ermeniler şöyle yaptı, İsrailler müslümanlara eziyet ediyor diyenler neden kendilerinin canlarından can alanları bir türlü görmek istemiyorlar?

İstemedikleri gibi bir de destek veriyorlar. Sadece buna şuursuzluk diyebiliyorum. Kalın kafalılık, balık hafızalılık diyebiliyorum.

Şu anda Nazlı Ilıcak ile birtakım kişiler ekranda "kutuplaşmanın nedenini tartışıyorlar"

Basakca isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz Basakca'in Mesajına Teşekkür Etti.