Tekil Mesaj gösterimi
Eski 11.10.13, 16:42   #13
Insanlikarayan
. . . . Gurbet Ellerde . . . .

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 294
Ettiği Teşekkür: 131157
Aldığı Teşekkür: 42574
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Insanlikarayan - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: Anadil Dedikleri Bu İşte

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Gatri Mesajı göster
Eğer yanlış anlamadıysam yorumlarda söylenmek istenen,türkiyede sadece türkçe konuşulur ve yazılır.
Ben Aleviyim ve benim ana dilim arapçadır,ama hiç bir zaman türkçe konuşmaktan rahatsızlık duymadım.
Eğer gerçekten demokrasi istiyorsak,farklı dil,kültür ve yaşamlarada saygı duymamız gerektiğini düşünüyorum

Simdi bunun Demokrasiyle iliskisini anlatabilirsen, üzerine düsünmeye söz veriyorum.

Misal olarak yasadigim ortami göstereyim.

Burasinin Resmi Dili Almanca, evimde ve bazi Arkdaslar arasinda Türkcede konusuyoruz.

Burada kimse engel olmuyor!.

Sadece her hangi bir Makama gittigimde, burada Yeteri kadar Almanca bilebilmem isteniyor.

onun üzerine, Türkiyeden bir Bayanla Evlenmis olsam, bunu bulundugum ortama hemen getiremeyip, onunda yeterli Almancaya sahip olmasini Konsolosluk tarafindan onaylanmis olarak gösterebilmem gerekiyor.

Simdi yazdigin satirlardan, Almanyanin Fasist bir Devlet olabilecegini düsünmem gerekmiyormu?. Laf aramizda, Almanya zaten Fasist bir Devlet.

Bunun ispatini, Braunbuch diye listeyi okuyan, bu Isimlerin hangi Politik görüslerinde mevcut oldugunu karsilastiran kolaylikla görebilir!.

Sadece simdiki durumunla, Demokratik bir Devlet olarak gözüküyor!.

Türkiyede yasamasa bile!.

Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.

Çetin Düşlü.
Insanlikarayan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.