Tekil Mesaj gösterimi
Eski 11.10.13, 17:05   #14
Gatri
Üye

Gatri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 8
Ettiği Teşekkür: 248
Aldığı Teşekkür: 569
Rep Derecesi : Gatri Karimasını arttırmak için doğru yerdeGatri Karimasını arttırmak için doğru yerdeGatri Karimasını arttırmak için doğru yerdeGatri Karimasını arttırmak için doğru yerdeGatri Karimasını arttırmak için doğru yerdeGatri Karimasını arttırmak için doğru yerdeGatri Karimasını arttırmak için doğru yerdeGatri Karimasını arttırmak için doğru yerdeGatri Karimasını arttırmak için doğru yerdeGatri Karimasını arttırmak için doğru yerdeGatri Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Anadil Dedikleri Bu İşte

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Insanlikarayan Mesajı göster
Simdi bunun Demokrasiyle iliskisini anlatabilirsen, üzerine düsünmeye söz veriyorum.

Misal olarak yasadigim ortami göstereyim.

Burasinin Resmi Dili Almanca, evimde ve bazi Arkdaslar arasinda Türkcede konusuyoruz.

Burada kimse engel olmuyor!.

Sadece her hangi bir Makama gittigimde, burada Yeteri kadar Almanca bilebilmem isteniyor.

onun üzerine, Türkiyeden bir Bayanla Evlenmis olsam, bunu bulundugum ortama hemen getiremeyip, onunda yeterli Almancaya sahip olmasini Konsolosluk tarafindan onaylanmis olarak gösterebilmem gerekiyor.

Simdi yazdigin satirlardan, Almanyanin Fasist bir Devlet olabilecegini düsünmem gerekmiyormu?. Laf aramizda, Almanya zaten Fasist bir Devlet.

Bunun ispatini, Braunbuch diye listeyi okuyan, bu Isimlerin hangi Politik görüslerinde mevcut oldugunu karsilastiran kolaylikla görebilir!.

Sadece simdiki durumunla, Demokratik bir Devlet olarak gözüküyor!.
Ben bu yorumu farklı dillerle dalga geçildiği kanısına varıp yaptım
Demokrasiyle ilişiğine gelince
Her dilden,her dinden,her kültürden insanların bir mozaik oluşturarak yaşanan bir ülke olması temennisiydi
Gatri isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Gatri'in Mesajına Teşekkür Etti.