Tekil Mesaj gösterimi
Eski 11.10.13, 21:02   #42
Insanlikarayan
. . . . Gurbet Ellerde . . . .

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 294
Ettiği Teşekkür: 131108
Aldığı Teşekkür: 42538
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Insanlikarayan - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: Anadil Dedikleri Bu İşte

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi C.Cienfuegos Mesajı göster
Batılı Türk'ler yakın tarihi öğrenmeli.
Simdi yeniden birkac yorum birden alicaktim, böylelikle yine uzun bir yazi olarak görülcekti, vaz gectim.

Bati Trakyalilardan hic süphe etme, halen Vatanimizin Tuna nehrinden tut, Ege Denizine kadar var oldugunun bilincindeyiz, Komsumuzda Makedonlar oldugunu biliriz.

Almanyada, Bati trakyalilarla bulustugunda, kendilerinin Bulgaristanli olduklarini söylediklerinde, Tarihten derslerini benden aliyorlar, Trakyalinin ney oldugunu ögreniyorlar, bunu Kabüllenemeyenlerde, Fircasini yiyor yanimda!.

Onun yani basindada, Türkiyeden buraya Tayin olan Ögretmenleride görüyorum, Trakyanin daha ney oldugundan haberleri yok.

Sadece yakin Tarihi degil, konu olarak buradada mevcut, 6000 Senelik tarihi ve daha fazlasi var!.

Sene 178´de ilk olarak Romalilar tarafindan ilk isgaline ugrayip, elde ettikleri varlikla, Romada bir Viadukt daha actilar!.

Tarihi simdi burada anlatmaya kalkma!.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Slower Mesajı göster
Doğu bölgelere hiç gittiniz mi bilmiyorum, ben işim gereği sürekli o bölgelere
seyahat halindeyim. Türkçeyi neredeyse hiç konuşamayan illerimiz var. Bizim
Anadilimiz Evet Türkçe ama
o adamlara illaki Türkçeyi konuşacaksın yada anadilin türkçe kabul edeceksin
diye dayatılamaz. Bazı kişilere Batı taraflardan konuşmak kolay geliyor.
Bu belediye başkanı da partisinden ihraç edilmiş sanırsam MHP'den hiç beklemediğim
bir hareket tebrik ettim.

Balkanlarda bile halen Türkce konusan soydaslarimiz bulunuyor, buna ne diyebiliyorsun?.

Hemde nasil dayatilabilinir!.

Bunun icin Sülalemdende oralara Ögretmenler yollanildi, senelerce oralarda ders verdi.

Türkiyenin sinirlari belli degilmi?.

Neden isteyemiyecekmisiz, onlardan Türkce konusmalarini?.

Türkiye yüzünden Chemikal Alinin Gazlarini yutmaktan korunmadilarmi?.

He yaa, bu Gazlarin Amerika ve Ingilterenin onlara sattiklarindanda haberiniz varmi?.

Hani su Büyük Yahudistan Kurucugu Ingiltere!.

Oralara gönderilen Ögretmenlerimizi ne hakla Öldürüyorlar, simdi burada Tarihte bunlara Türkce ögrenme hakki verilmedide demeye kalkma!.

Su senin Mantigini anliyamiyorum halen?.

Bir taraftan Sehit Cocuguyum diyorsun, öbür taraftan Türkiyenin Zararina olanlari desteklemekte geride kalmiyorsun.

Su Sehit Cocugu davasina biraz aydinlik getirebilirmisin, yoksa Sonradan Sehit olarak adlandirilan Sehitlerdenmisin.

Hani Mezarlari acildiginda, Icinde Cephanelik bulunanlardan?.

Simdi burada en azindan Babanin nerede, kimlerle carpistigini ögrenmek isterim, belki daha fazla anlatmaya kalkarsan, onada Hayir demem!.

70´li, 80´li senelerinde Arabayla Türkiyeye gelirken Soydaslarimizida Bati Trakyada ziyaret ederdik, Maalesef 450 Kilometreyi gecmeyen bir Bölgede sinirli Vize uygulamasi oldugu icin, istedigimiz kadar Vatanimizdada Kalamiyorduk..

Bulgar Devleti altinda, Asimile edemediler, edemiyecekler Türk Milletini, Bogazlarinda kalicak!.

He simdi Görüyorsunuz, Bati Trakyalilarin Görüslerini!.

Bati Trakyali olarak, ilk buraya geldigimde, Komsumuz olan Mazedonya ve Makedonya icin yardim istemistim, buda ilk Paylastigim yazim olmustu burada!.

Ayrimcilik degil, Bütünlesme amacli olarak, buralara öye oldum!.

Yani sira´da, Makedonyada olan Politika girisimlerini burada paylasmaya baslamistim, Arkadaslarim Almanlar, Yünanistana gittiklerinde orada olan Politikayi gördükleri icin!.

Halen oralarda Türkce konusan, daha fazla Türkce konusmak isteyenler var, Türkiyemizde yine, her Osuruga mana bulup, ayrimcilari görmekteyim!.

Bunlardan birazda Ders alipta, Birlik ve Beraberlik Doygulariniza yer verseydiniz, Cebinizde bulundurdugunuz, Hüviyet Cüzdanina Deger verseydiniz, Türceyide, Türklüge olan Nefretinizide unutmus olurdunuz!.,

Yahudi Propagandasina kanmayip, Yahudistani desteklemezdiniz!.

Burada Slover´dende, C:C´dende statement bekliyorum, Alaturka simdi konu disi kal, burada Bati Trakyalilara laf atildi!.

Türkiyede yasamasa bile!.

Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.

Çetin Düşlü.
Insanlikarayan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.