Tekil Mesaj gösterimi
Eski 11.10.13, 22:05   #44
Damon
Ne Mutlu Türk'üm Diyene

Damon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 78
Ettiği Teşekkür: 16630
Aldığı Teşekkür: 12032
Rep Derecesi : Damon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevher
Ruh Halim: Neseli
Standart Cevap: Anadil Dedikleri Bu İşte

Alıntı:
Arkadaşım,sen benim yazımı ya okumamışsın yada ben yazamamışım,ben ne özerklikten bahsettim nede ana dilin türkçe olmasına karşıyım
Ben sadece farklı dillerle dalga geçildiğini hissettim ve bunun yanlış olduğunu belirttim
Ayrıca arapça ana dilim(alevi) diye Atatürk'ü sevmiyoruz anlamına gelmesin
Bir husus daha gezi direnişinde 6 gencimiz şehit oldu 3 ü hataylı alevi,biz ne bölünmek istiyoruz nede özerklik biz insanca yaşamak istiyoruz
Yine söylüyorum benim yorumum tamamen farklı dillerle dalga geçildiği kanısı bende uyandığı içindi
Saygılar
Ben sana hitaben yazmadım zaten, üstüne alınma. Yazdıkların kafamda düşünceler oluşturdu, onları izah ettim.

Benim anlatmak istediğim, bu ülkenin anadili Türkçe, ülke ismi Türkiye; karadenizliler lazca konuşsun, T.C. vatandaşı olan Ermeniler, Rumlar, .... kendi dillerini konuşsun, sonra ortaya nasıl bir manzara çıkacak ? Osmanlıdan ne farkımız kalacak. Osmanlı birliğini bütünlüğünü niye koruyamadı ? Çok uluslu ve dilli bir ülke olduğu için bir yerde. Bir de her ırka ve dile özerklik vermesi ve bunların daha sonra daha da fazlasını istemesi de sebepler arasında.

O zaman ülkemizin ismi '' Birleşik Türkiye Devleti '' gibi birşey olsun; '' Amerika Birleşik Devletleri '' gibi.

Tabeleya gelince; sanalda çok var benzeri: arqadaşlar, ben şuan çoq mutluyum büyük harflerle : ARQADAŞLAR BEN ŞUAN ÇOQ MUTLUYUM '' Türkçe alfabede Q W X harflerinin ne işi var ? Şu yazılış hiç mi tuhafına gitmedi ?

Bir milletin, millet olarak ayakta kalabilmesi; diline, tarihine, vatanına sahip çıkmasıyla başlar. Bunlardan biri için bile taviz verirsen, sonu gelmez. Daha da fazlası istenir. ( isteyecekler de, şimdilik dil, sonra toprak isteyecekler ammaaa Amerika ve İsrail yedirmeyecek o toprakları onlara; maksat Türkiye Cumhuriyeti Devleti nin milli birliğinin bozulması )

Sen diyorsun ki ben aleviyim ( arap ). Olabilir kardeşim, garezimiz kesinlikle yok. Benim baba tarafım da Adana ya ( Kürtlük de var bende demek oluyor bu ) , anne tarafım Yugoslavya ve Şam a ( Suriye ) kadar dayanır. Bne ne yapayım şimdi ? Benim istediğim 3 dil var ! Yugoslav, Ararpça ve Kürtçe ile eğitim almak istiyorum mu diyeyim ? Türkçe konuşmam ne kaybettirdi bana ? Sonuçta soyumu sopumu biliyorum. Ki bir de Osman Gazi den önce şuan ki soyismimin yanında ( .....oğulları ) da vardı, sülalemdeki subaylardan bir amca kısalttırmış. Düşün artık benim soyumun bu topraklarda ne zamandan beri yaşadığını

Bunu da hesaba katarsak, Göktürk Türkçesi de isterim diyebilirim Karahanlılar ın Türkçesini de Bir de Almanya da doğdum, isterim Almanca da banane Etti 6 dil

Napak şimdi gardaş Ülkemizin de ne olduğu belli olmayacak bu sefer milyonlarca insanın ırkına göre dilleri konuşması ve eğitim sürecini düşün bir de Çık çıkabilirsen içinden.

Ben tabelayla dalga geçmedim, tam tersi kaç tane Türkçe kelime var onu saydım: 6

Buraya kadar herkesi okudum, kimse de dalga geçmedi Kürtçe ile. Ortaya çıkan tuhaflığa gülündü en fazla. Ki bu da normal bir davranış

Üstüne birşey alınma , tamam ? Laf lafı açar tarzında anlatıyorum ben.
Damon isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Damon'in Mesajına Teşekkür Etti.