Konu: Hangi Adalet
Tekil Mesaj gösterimi
Eski 12.10.13, 13:12   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21783
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Hangi Adalet

HANGİ ADALET

Hani hep yazıp duruyoruz, dost meclislerinde bıkmadan usanmadan söylüyoruz “Kanun adına kanunsuzluk, Hukuk adına hukuksuzluk” ülkemizde hükümet edenler tarafından Adalet haline getirilmiş, iş şirazesinden çıkmışsa, siz istediğiniz kadar, hukuktan, hukuk üstünlüğünden söz edin ama artık yargı ve adalet! Anladığımız manada yok olmuştur. Son günlerde Balyoz ile verilmiş adı yüksek olan mahkeme kararlarını kim aldı? Bu Mahkemelerin içine bilerek bilinçli şekilde buralara tasarlanarak planlanarak getirilen yandaşlıkları gözden kaçmayacak kadar açık ve bariz olan sözüm ona hâkim geçinen güya hukukçular aldı.

Hükümet edenler ve başbakanları tüm Cumhuriyet değerlerini yok var sayar, istedikleri kanunlara uyar, istemediklerine uymaz, işine gelen kararlara mahkeme var hukuk var der, işine gelmeyen mahkeme kararlarına uymaz göz ardı ederse acaba bu ülkede hukuk ve hukuk üstünlüğünden söz edilebilir mi? Biz milli iradeyiz hukuk ve üstünlüğü, Cumhuriyet ve değerlerini korumakla yükümlü olan kurumlar, bize ayak bağı olamaz diyenlerin idarede olduğu bir ülkede hukuk ve adalet kavramından söz edilebilir mi?

Yüksek malumlarınız mitolojide Tahmis adında bir Adalet Tanrıçası var, bakire olduğu hep var sayılır, bakire oluşundan tarafsızlığı tartışmasız kabul edilir. Bu nedenle Tüm dünyada evrensel hukukun simgesi kabul edilir. Bir elinde kılıç ki, adaletin gücünü, diğer elinde terazi oda hakkaniyetin ve adaletin dağıtımındaki ölçüyü gösterir, gözleri bağlıdır, buda tarafsızlığın simgesidir. Bu ölçüler içinde bu simge evrensel hukukun simgesi kabul edilmiştir. Türkiye bu simgenin ifade ettiklerinin neresindedir derseniz? Hiçbir yerinde değildir deriz!

Hiçbir yerinde olmadığımızı görmek için Anayasa Mahkemesi binası önüne dikilen ve açılışı imam Recep Tayyip Erdoğan ve dini bütün ve kendinden menkul Abdullah Gül’ün açtığı güya adaleti temsil eden simgeye bakmak yeterlidir. Bakınca acaba Adalet ve hukuk simgesi olarak kabul edilen Themis simgesi ile bir benzerlik görülecekmidir? Konu ile ilgili Yılmaz Özdil yazısını okumanızı tavsiye ederim.

Türkiye’de başbakanlık koltuğunda oturan bir zat, Anayasal ilkesi hukuk üstünlüğü olan bir ülkede “Kubbeler miğferimiz, Camiler kışlamız, Minareler süngümüz!” Diyerek, laiklik ve hukuk anlayışını birde ulemaya soralım diyerek medeni hukuk düzenini görmezden geliyorsa bu ülke de hukuk ve adalet düzeninden söz edilebilir mi?
Irk üzerine bölücülük bunlarda, din üzerine bölücülük bunlarda, bizden sizden ayrımcılığı bunlarda, otobüsten asansöre, Apt. ortak yerlerinin bölünmesinden ve kullanımına kadar her tür ayrımcılık haremlik selamlık bunlarda!

Sizlere bir sır vereyim. Bir tek ayrımcılık yapmadıkları konu var o da;
“Yemek için yaşamak mı? Yaşamak için yemek mi?” dendiğinde, çok ayıp ediyorsunuz, bunu birbirinden ayırt etmek bölücülük olur diyorlar, genel kaide olarak yaşamak için yemek lazım diyorlar, bu anlayışla gemileri gemicik adı altında alıyorlar, Bim marketler zincirine para vermeden böyle sahip oluyorlar, altın gümüş pırlanta işinde KDV’yi sıfırlayarak oluyorlar, kasaları olanlara Sümeyye’ye 20-25 gitmesi lazım diyorlar, 3-5 e kapatın diyerek komisyon hesabından nemalanıyorlar, bunları yaparken ulemaya ve hukuka sormaya gerek duymuyorlar, ancak bunların ses kayıtlarını bir delikanlı Gazeteci yayınladı diye önemli cezalar tatbiki ile hukukta balyoz davasında olduğu, Ergenekon’da olduğu gibi harikalar yaratıyorlar.

Bu ülkede yaşayanlar böyle bir idareniz ve hukuk sisteminiz olduğu için her gün şükredin, beterin beteri var. İstedikleri tek adamlık yani başkanlık sistemi geldiğinde siz o zaman görün cümbüşü, onun için beterin beteri var diyoruz.

12.10.2013
Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.