Tekil Mesaj gösterimi
Eski 14.10.13, 19:53   #55
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 532
Ettiği Teşekkür: 21561
Aldığı Teşekkür: 11276
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Hayat Size Adil Davranıyor mu?

Dünyanın yaratılışı üzerinde var olan hayat! Hayat= Yaşam ise, yaşamın içinde olanların dünya ile birlikte bir evrim geçirdikleri, yaşamın kendi içinde kuralları olduğu, ekolojik ve biyolojik çevrenin yaşamı şekillendirdiği, şekillenen yaşam içinde özellikle insan yaşamı dediğimiz yaşamın, birazda insanların kendi elleri ile şekillendirmesi, yaratılış ve hayat fıtratının değişmez ölçüsü en çoğu, en güzeli, en iyisi benim olsun tutkusu, bu tutkuya esaret, maharetli ve becerili olanların diğer insanların sırtına basarak, zaman, zemin, para olgusunu iyi kullanılması, hayatın bazılarına acımasızlığı bazılarına gülümsemesi gibi algılanmasını normal görmek lazım.

Hep kendi kusurlarıma bağlarım, hiç ekmeğini böleceğim, ceketini sorunsuz giyeceğim, aç kaldığımda kapısına gideceğim hiç dostum olmadı, güzellikleri paylaşmaya çalıştıklarım bana nankör davrandı, korumaya çalıştığım ekolojik ve biyolojik çevre bana hep hor baktı. hümanist duygularım istismar edildi, en üst makamlarda görev yaparken kendimi küçümsenmiş hissettiğim çok oldu. 70 yaşından sonra kapı kulluğuna mahkum olup hayatı idame ettirmenin acısı ve ızdırabı içime kor oldu.

Bunları yazarken çok duygulandım, ağlamaklı oldum. gözlerim yaşardı. Lütfen hayatın bana iyimi? Kötümü davrandığının tefrikini siz yaparmısınız.