Tekil Mesaj gösterimi
Eski 16.10.13, 18:33   #6
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 982
Ettiği Teşekkür: 45973
Aldığı Teşekkür: 39537
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Alevilere Küfredilirken | Tayfun Şahin

Alıntı:
Sünni demokratların hiç mi söyleyecek sözleri kalmadı?

Antakya’da, Tuzluçayır’da, Dikmen’de oynanan oyuna karşı durma yükümlülüğü Sünnilerindir.

Gelinen nokta itibariyle demokratlığımızın, insanlığımızın, çağdaşlığımızın en önemli ölçütü budur.

Aleviler her gün aşağılanırken, inançlarına, ibadethanelerine küfredilirken, yaşamları tehdit altındayken tavır almayan asla ve asla demokrat olamaz.

Hatta Alevilere yapılan bu sistematik zulme karşı sesini yükseltmeyenler “insan” olarak da kalamaz.

Ben sünni bir aileden gelmeme rağmen alevilerin bu ülkede de, İslam aleminde de hatta dünyada da bu kadar az olmalarından şikayet ediyorum.

Onlar bazı ortamlarda alevi olduklarını söyleyemediler ve hala söyleyemiyorlar. Bulduğum her fırsatta da hiç çekinmeden onların ''dili'' olmaya çalıştım ve çalışıyorum.

Keşke ülkemizde aleviler çoğunluk olsaydı!

Ve biliyorum ki, eğer İslam dünyası alevi bir dünya olsa emperyalistler ve siyonistler bu coğrafyaya gelmeye cesaret edemez, gelenlerde petrol kuyularının dibine gömülürdü!

Sunni demokratlar, bulundukları her ortamda alevi kardeşlerimizin sesi olmalı, onları her koşulda savunmalı ve onlarla dayanışma göstermeli...