Tekil Mesaj gösterimi
Eski 17.10.13, 07:30   #1
alamancı
Tam Üye

alamancı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2013
Konular: 132
Mesajlar: 239
Ettiği Teşekkür: 234
Aldığı Teşekkür: 845
Rep Derecesi : alamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzel
Ruh Halim: Depresyonda
Standart Türkiye, İşgal Altındadır

Devlet birimleri genel olarak yasama, yürütme ve yargıdan oluşur.

"hükümet" yalnızca yürütme birimini ifade eder.

Bu üç birimin birbirinden tamamen bağımsız olması gerekir.

Bu gün Türkiye'de Yasama-Yürütme ve yargı bağımsızlığından bahsedilemez.

Hükümet Amerika'ya bağımlı,yasama ve yargı da Hükümete bağımlıdır.

Devletin bütün kurumları ile görsel ve yazılı basın Hükümet tarafından ele geçirilmiş,tek yanlı yayın yapmaktadır.

AKP hareketi Türkiye tarihinin gördüğü ilk faşist harekettir, üstelik de bu faşizmi topluma benimsetecek güçlü araçlara sahiptir. Şimdiye kadar aldığı başarılar “daha fazla ileri gidemezler” diye algılanmamalıdır, tersine toplumu birdenbire tümden ele geçirme potansiyeline sahiptirler.

Ama çok daha tehlikelisi, bu gelişmenin nihai bir faşist diktatörlükle sonuçlanması hiç de ihtimal dışı değildir.

Ülkenin 90 yıllık kurumları yıkılmış, milli birlik tehlikeye düşmüş, bölünmez bütünlük tehdit altına germiştir. İçeride ve dışarıda bu ülkeyle, bu milletle meselesi olan her kim varsa payına düşeni alabilmek için sıraya girmiş ve mesafe almıştır.

BOP Eşbaşkanlığı görevi her şeyin önüne geçmiş, Türkiye bu kanlı projeye göre vaziyet almak zorunda bırakılmıştır. Bütün komşularımızla savaşın eşiğine gelmiş durumdayız. Son Mısır darbesi sonrasında bir defa daha görüldü ki, saygınlığı ve itibarı yerlerde sürünen, iddia ve önceliklerini kaybetmiş, her türlü etkiye ve tehlikeye açık bir ülke durumundayız. Türkiye'nin varlığına ve birliğine silahlı bir kalkışmayla kast eden PKK, AKP'nin ortağı haline gelmiştir. Hem de her dediğini yaptıran, büyük ortak konumundadır. İmralı'daki cani istediği gibi hareket etmekte, talimatlar vermekte ve sonuç almaktadır. Kandil katilleri bile Türk siyasetine yön verecek ve AKP'ye yol haritası gönderecek kadar küstahlaşmışlardır.

"Türkiye üzerinde emperyalizmin çok büyük bir organizasyonu var. Şu anda her yerde bu oyunu empoze etmeye çalıyorlar. Büyük orduda AKP, küçük orduda BDP-PKK pek çok yere sızmaya çalıyorlar. Oyun o kadar büyük ki koskoca Türkiye Cumhuriyeti'ni ortadan kaldırmayı hedeflemişler. Bizlerde ona karşı mücadele eden yurtsever, ulusalcı insanlar olarak onların karşısında dimdik duruyoruz. Artık bundan sonra bu mücadeleyi yaparken ölümü göze almamız lazım".

Bugün bahsedilen barış sürecinin Atatürk devrimleriyle bir hesaplaşma süreci. "Onlar zannediyorlar ki bizler böyle Atatürk'e saldırdığımız sürece milletin içindeki Atatürk sevgisini, devrimciliğini bitiririz. Ama bilmiyorlar ki bu milletin azim ve kararlığının altında kalacaklardır. Bu bölücü, gerici anayasa düzenin bölündüğünün son aşamasıdır. Artık terörist başı Abdullah Öcalan mektuplarını yayınlıyorlar. Öcalan, tüm Türkiye'ye sesleniyor. 2012 ve 2013 yılları Türk Devrim tarihi açısından önemliydi. Artık sistemin barikatlarını yıkma dönemindeyiz. Sistemin kurduğu sembol yıkılırsa iktidarda yıkılır. Şu anda onun telaşı yaşanıyor".

Ak Parti'nin bugünlere halkı aldatarak, yalan söyleyerek geldi. "Bir dönemin ünlü Brezilya dizisi olan Yalan Rüzgarı şimdi Türkiye'de oynanıyor. Günümüzde işgaller artık tankla, topla, tüfekle, askerle olmuyor. Bu işgaller çok daha sinsi bir vaziyette zihinlerde yapılıyor. Tek bir kurşun dahi atmadan o ülke işgal ediliyor. Nasıl mı? O ülkenin kimyası, genleri, genetiği ile oynanarak, birtakım kavramların içi boşaltılarak gerçekleştiriliyor. Bunlar kurdun üzerine örtülen kuzu postu gibi işlev görüyorlar ve bu şekilde ülkeler işgal ediliyor.

Mustafa Kemal Atatürk’ün Bursa Nutkunda söylediği durum bugün gerçekleşmiştir. Ülkemizin tüm kaleleri zapt edilmiş ve tersanelerine girilmiştir.

“Neme lazımcılığı” bir kenara bırakıp tavır almazsanız, Atatürk Cumhuriyetinden yana taraf olmazsanız, yarın çok geç olacak ve çocuklarınıza ve torunlarınıza bırakabileceğiniz Tam Bağımsız, Aydınlık, Çağdaş ve Özgür bir Türkiye artık olmayacaktır!

Değerli yurtsever, tüm bunlar yaşanırken, yandaş ve işbirlikçi medya üzerinden halk üzerinde bir “ALGI MANİPÜLASYONU” YAPILIYOR, gerçekte ak olan kara, kara olan ise ak olarak gösteriliyor, halkımız işbirlikçi basın yayın kanalıyla aldatılıyor.__________________
alamancı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz alamancı'in Mesajına Teşekkür Etti.