Tekil Mesaj gösterimi
Eski 19.10.13, 11:16   #2
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 541
Mesajlar: 2,815
Ettiği Teşekkür: 21794
Aldığı Teşekkür: 11420
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Amerikanin Baris Anlasmasi Sözü?.

Soğuk savaş, sıcak savaşın sonrasında gelen bir kalıntı. Bu kalıntıları, gelişen siyasi gelişmeleri kendine kanalize etmenin başka bir yolu idi soğuk savaş dönemi!.

Dünya'da devletler var, ekonomik politikalar, askeri politikalar, yardım içerikli doktrinler ve misyonerler vasıtasıyla, kültür erezyonu ve ihracı vasıtasıyla dünya üzerinde hegemonyalarını sürdürmeye çalışan devletler var. Keza silahlanma dediğimiz olay bu devletler için mubah başka devletler için günah. Kendileri her tür konvansiyonel, kimyasal ve nükleer silahlara sahip olacaklar, ülkeleri istila edip devlet başkanlarını idam edebilecekler, milyonlarca insanını öldürecekler yüzbinlerce kadına kıza tecavüz edip melez ırklar doğmasına neden olacaklar, dünya birleşmiş milletleri 2-3 devletin emrinde ve egemenliğin de olacak, bir savunma gücü olan müşterek ordu NATO bazı devletlerin silahlı gücü gibi kullanılacak ve bizler hala dünyada sulh'dan sükundan huzurdan adaletten bahsedecek kendimizi avutacağız! Önce bilerek veya bilmeyerek bu ülkeleri dost sanıp bahçelerine su, araçlarına yakıt sağlayan ülkeler bu ülkelerin dostluğundan vaz geçecek yeni bir dünya kurulacak bu dünya içinde herkes hak ettiği yerde hakkı olduğu şekilde oturacak. Ayrımlara istisnalara muafiyetlere sahip devlet istemiyoruz dünyada!
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti