Tekil Mesaj gösterimi
Eski 19.10.13, 14:43   #53
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21781
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: 28 Şubat Davası | Davada 9 Tahliye

Sadece bir husus var ki belirtmeden geçemeyeceğim. Cumhuriyet ilanından günümüze kadar İRTİCA dediğimiz olay Türkiye Cumhuriyeti içinde vardı, son 11 yıldır artarak devam etti. 28 Şubat öncesi de vardı. Erbakan ve benzeri insanlar İRTİCA'nın Cumhuriyet yerine hakim olması için kullanılan militan fiğürlerdi. Tıpkı şimdilerde imam Recep Tayyip Erdoğan'ın olduğu gibi.

İrtica ile mücadele hep vardı. TSK'nın asli görevleri arasında buda vardı, çünkü TSK Cumhuriyetin kurucularından biri idi. Kurmuş olduğu Cumhuriyeti korumak da hakkı idi. Şimdi bir anlayış var. Bazı arkadaşların kişi bilgilerinde ve sürekli çıkan sayfa açılışlarında gördüğümüz "Milliyetçi, Muhafazakar, Demokrat" Milliyetçilik Atatürk milliyetçiliği ise anlar ve saygı duyarım. Demokrat olmak ileri demokrasi denilen sulandırılmış demokrasinin militanlığı ise, kaale bile almam, Muhafazakar olmaya gelince muhafazakar olduğunu her vesile belirtenlerin neyin muhafazakarı olduğunu da bir açmalarını isterim.

Acaba bu muhafazakarlık Cumhuriyetin temel ilkelerini, Cumhuriyet temel kazanımlarını muhafaza etmekle eş değer bir muhafazakarlık mı? Yoksa içinde daha doğrusu kişiye göre açılımını gördüğümüzde nasıl bir muhafazakarlık olduğunu gördüğümüzde neyin muhafazakarlığı olduğunu bileceğiz.

Bizlerde muhafazakarız. Neyi muhafaza ederiz? Atatürk devrimlerinin Türk milletine kazandırdıkları kazanımları muhafaza ederiz. Cumhuriyetin ilkelerini muhafaza ederiz. Bu anlayışımızdan dolayı Atatürk ve Cumhuriyet hatta demokrasi düşmanı ve karşıtı imam Recep Tayyip Erdoğan bizlere "STATÜKOCU" demekten kendini alamaz. Atatürkçüleri statükocu olarak tanımlamak ona göre muhafazakârlık demek niçin? İnandıklarımızdan ödün vermediğimiz için. Din adına diyemeyeceğim ama din gibi öğretilen yanlışların muhafazakarlığını ise tartışmasız reddederim.
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.