Tekil Mesaj gösterimi
Eski 19.10.13, 22:34   #83
alamancı
Tam Üye

alamancı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2013
Konular: 132
Mesajlar: 239
Ettiği Teşekkür: 234
Aldığı Teşekkür: 845
Rep Derecesi : alamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzel
Ruh Halim: Depresyonda
Çözüldü Cevap: Zorunda Değiliz

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi C.Cienfuegos Mesajı göster
Meşru bir hükümetin icraatlarına saygı duymak zorundasın.
Bu hükümet meşruiyetini kaybetmiştir,dolaysı ile artık hiç kimse bu hükümetin kararlarına saygı duymak ve uymak mecburiyetinde değildir.

Darbelerin baş sebebi Seçim Kanunu'dur. 1957 seçimlerinde Demokrat Partiden daha fazla muhalefet partileri oy almıştı. Halkın çoğunluğunun iradesine meclise yansıtan bir Seçim Kanunu olsaydı Avrupa'da olduğu gibi 1957'de iktidar değişikliği olacak ve ihtilal olmayacaktı. Darbe planlarının ne zaman yapılmış; 2003- 2006 yılları arasında. 2002 seçim sonuçlarına baktığımız zaman AKP yüzde 34 oy aldı. Hem Anayasa'yı değiştirecek hem de mecliste çoğunluğu elde etti. Yüzde 7 bile olsaydı Genç Parti, MHP, Doğru Yol Partisi meclise girecekti. AKP muhalefet olacaktı."

Karayılan açıklamalarıyla Türkiye’yi tehdit etti. Başta Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere hükümet kayıtsız kaldı. Türkiye Cumhuriyeti bugün yaşadığı acziyeti daha önce hiç yaşamamıştır. Türkiye’nin askerine, polisine, vatandaşına kurşun sıkan bir terörist kameralar önünde tehditler savuruyor. Bunları içinde sindiren Başbakan ve bakanları, PKK’ya tavır almak yerine utanmadan, arlanmadan İzmir’deki bayrak mitinglerini hedef almışlar,gezi parkındaki masum vatandaşları öldürmüşlerdir.

Başbakan “Silahları gömsünler” diyor. O silahlardan çıkan kurşunlar Türkiye’ye sıkıldı. Anayasa’nın ve hukukun hangi hükmüne göre bu çağrı yapılmaktadır. Eğer bu suç değilse dünyanın neresinde suç vardır? Başbakan açıkça suç işlemektedir. Çekilince bize müdahale ederlerse misli ile cevap veririz açıklamasını bir mutluluğa dönüştürenler dünyanın en büyük ihanetini yapmaktadırlar. Tarih önünde bu millete mutlaka hesap vereceklerdir. Bu hükümet artık meşru bir hükümet değildir.”

Bizzat Başbakan tarafından “BOP’un eşbaşkanı” olduğu açıklandığına göre, gerek iç siyasetteki özelleştirme ve ayrıştırma uygulamaları ve dış siyasetteki BOP’a uygun Irak ve Suriye politikalarıyla bu AKP Hükümeti, anayasamızın değiştirilemez maddesi olan “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütündür” ilkesini resmen ve alenen ihlal etmiş demektir. Hala da ihlal etmeye devam etmektedir.

Bu durumda “AKP Hükümeti hala meşru mudur” sorusunun ülkemizin kıymetli hukukçuları tarafından cevaplanması gerekmektedir. Çünkü ister savaş ister barışta, vatanımızın bölünmez bütünlüğünü hedef almış bir plan ve projede yer almış olan bir hükümet açıkça suç işlemektedir, hem de öyle bir suç ki adına “vatana ihanet” denilebilecek kadar ağır bir suç! Bu, Osmanlı zamanındaki Damat Ferit Hükümeti’nin ülkemiz ve milletimizin varlık ve bekasına karşı İngilizlerle işbirliği yapması kadar ağır bir suçtur, nitekim bu suçu işleyenler o dönemde vatan haini ilan edilerek yurt dışında kovulmuşlardır…

Türkiye, ülkemiz ve milletimizin bölünmez bütünlüğünü hedeflemiş ve kendi hükümetinin de yer aldığı bu BOP projesinin işleyişini durdurmak zorundadır. Aksi halde zaten ağır ve yakın bir tehdit altında olan Türkiye, varlık ve bekasını sürdürme imkanı bulamayacaktır. Irak’ta olan bitenler, Suriye’de halen yaşanmakta olan süreç, bu tespitimizin doğruluğunu destekleyen açık kanıtlardır.

Eğer ki bir siyasi iktidar düşmanla işbirliği yaparak bir ulusun ve devletin varlık ve bekasını açıktan tehlikeye düşürüyorsa,Bu Hükümet meşruiyetini yitirmiştir, böylesi bir siyasi iktidara karşı bir ulusun direnişi suç değil meşru müdafaadır.
__________________
alamancı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz alamancı'in Mesajına Teşekkür Etti.