Tekil Mesaj gösterimi
Eski 21.10.13, 16:32   #6
Deniz
Müdavim

Deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 389
Ettiği Teşekkür: 14441
Aldığı Teşekkür: 15353
Rep Derecesi : Deniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği var
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Prof.Dr. Ahmet Taner Kışlalı (1939 - 1999)

Kemalizm'in yürekli ve yılmaz savunucularından gerçek bir aydın. O gerçek bir aydın evet. Yolunuyorsun ülkem kurtar kendini deyip ölüme gidebilecek kadar gerçek bir aydın. Dini sömürüyorsunuz efendiler, Atatürk'e ulaştınız mı da aşmayı konuşuyorsunz efendiler, Amerika'nın köpeği olmayı niçin marifet sayıyorsunuz efendiler diyecek kadar gerçek bir aydın. İdeolojisini Kemalizm'in yüksek ülküsü olarak belirleyen çağdaş bir yazar.

Bildiklerini,gördüklerini, duyduklarını, düşündüklerini hiç bir sansüre uğratmadan öğretim üyeliği süresince genç beyinlere aktaran yiğit bir hoca.

Yazıları her zaman birilerine kapak olmuş bir yazar. Uğur Mumcu'nun cenazesinde en önde onun resmini taşıyan bir dost. Ülkenin aydınlık geleceği için ışık olmaya kendini adamış, ama karanlığın, yobazların, ajanların, vatan hainlerinin, dış güçlerin kurbanı olmuş bir aydın.

21 ekim 1999 sabahı gözlerini yummuş ama ışığı yeni kuşaklara devretmiş bir aydın...o bir kemalisttir evet. Niye Kemalist'sin sorusunun cevabıdır o...

Kendisi devrim şehidi..

Kendisini yakından tanırım..
Kayseri'ye bir konferans için gelmişti. Kayseri ADD olarak bizim davetlimizdi.
Ben o zamanları kendisini hava alanından alıp konferans verileceği yere getirdim. Kayseri'de Atatürkçü olmak çok zor demişti. Zordur ama biz bunun üstesinden geleceğiz ve başaracağız demiştim.

Aradan...2 gün sonra şehit oldu. Sadeee iki gün geçmişti.

Saygı ve sevgiyle anıyorum, mekanı cennet olsun..

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
Deniz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Deniz'in Mesajına Teşekkür Etti.