Tekil Mesaj gösterimi
Eski 23.10.13, 02:03   #26
Insanlikarayan
. . . . Gurbet Ellerde . . . .

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 292
Ettiği Teşekkür: 131067
Aldığı Teşekkür: 42525
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Insanlikarayan - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: Erdoğan: Yol İçin Gerekirse Cami Bile Yıkılır

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Bunlar zaten müslüman falan değiller ki...

Kuran koymuş:

Alıntı:
Ali İmran 103: Ve hepiniz, Allah'ın ipine sımsıkı tutunun, fırkalara ayrılmayın! Ve Allah'ın sizin üzerinizdeki ni'metini hatırlayın; siz (birbirinize) düşman olmuştunuz. Sonra sizin kalplerinizin arasını birleştirdi, böylece O'nun (Allah'ın) nimeti ile kardeşler oldunuz. Ve siz ateşten bir çukurun kenarında iken sizi ondan kurtardı. İşte Allah, âyetlerini size böyle açıklıyor. Umulur ki böylece siz hidayete erersiniz.

Rum 32: Din anlayışları parça parça olup ve cemaatlere bölünenlerden olmayın. . . Her cemaat kendindeki (din anlayışı) ile sevinip mutlu olmakta!

Enbiya 93: Ve emirlerini (uygulamalarını), kendi aralarında böldüler (fırkalara ayrıldılar). Hepsi Bize dönecek olanlardır.
Herifler malı din ile götürüyor ve kendini en süper dindar sanan geri zekalıların din bilmezliği sayesinde...

Ama bizde de hata var. Dinci cenahı büyük ölçüde bu din bezirganlarının eline bıraktık...

Biri cemaatçilik, tarikatçilik mi yapıyor?

Yukarıdaki ayaetleri şap diye yüzüne patlatacaksın herlkesin önünde, bir de tükürmek lazım yüzlerine...

O zaman Ilk Tokati ben atayim, burada!.

Belki O kadar Cami gezmemissin, Camiler ve Cemaatlerin arasindaki Farki burada Görememissin!.

Tayyip bile burada ayrimcilik yapip, Camilere VIP Salonlari sokmaya basladi!.

Cevremde olan Camilere katiyyen gitmemeye karar verdim, Camide öyle Konusupta, Gercek Hayatta yaptiklari, Sapik Hareketlerinle, bunu kendi Dinimle Bagdastiramam!.

Burada nedenlerini birkac sefer yazdim, simdi yeniden aciklamak niyetinde degilim.

Zor kilarsaniz, tabiki Tüm Ayrintilarina kadar anlatabilirim, duymayanlar duysun, Bilmeyenler Ögrensin diye!.

Her Cami Havlusundan cikan Ak Sakalliya bile, Elimi vermem burada!.

Ilk olarak tanimam lazim!.

Tanidiktan sonrada, Kararim karar!.

He bunu O kadar anlatmamistim, "su Hikayeyi", (gercekten oldu) anlatayim.

Sene 2006, Onuncu Ay, Askerdeyim, Burdurda!.

Burada Askerin yolunu Tuttugumuzda, 4 Kisi olarak Askeriyenin Kapisindan gecmistik.

Beraber Askerligimizi bile Gecirmeyi Kararlastirmistik.

Hafta sonu Izinlerimize yeniden Onlar birlesmis, biz yine ayri Yollarda gitmeye karar vermistik.

Halbuki cesitli zamanlarda ayni yollari bile gecmis olup, bizler, daha fazla Mahallerere, Hanelere önem vermistik.

Burada bir tanesi Hollandada Polis olarak calistigi icin, bu Gurup daha büyük olmasinla beraber, Caminin yanindan gecerken, Bir Bastonlu, Ak Sakalli Herif Cami Avlusundan cikarken, bu Genclere seslenmis!

Tabiki Aile Terbiyesi degilmi?.
Gencler hemen siraya dizilip, Su Ak sakallinin ellerini Öpüp, nasil yardim edebileceklerini sormuslar.

Su yasli, Ak Sakalli, Bastonlu, 70´ini gecmis Dede, Geclere birsey lazimmi diye soru sormus.

Tabiki simdi Ney Lazim oldugunu, direk olarak söylemiyecegim.

Ertesi günü, yeniden ciktigimizda, su ismini duydugumuz, Han´i Ziyaret etmek istemistik, yapisi güzel, Güzel bir Atmosfer dagitiyordu.

Orada otururken, Hanciyla Konusmaya daldik, Su Cami Avlusundan cikan Yasli Dedeyi, ve Bu Olayi sorusturduk.

Megerse, Burdurun Bas Pezevenkiymis bu Yasli Ak Sakalli, Bastonlu Dede.

Burada Gülmekten kendimizi ali koyamadik!.

Aralarinda Polis bile olan Sahislara böyle olaylar olurken, bize acaba neden böyle olaylar basimiza gelmedigini sorusturduk.

Birde su Cocuklara bakmis olsam, (Biraz Salatalik olduklarini söyliyebilirim) Bu Hikayeyi Ocakta anlattiklarinda, Cocuklarin yüzünü görmenizi isterdim.

Burada bir Ata Sözü var, Wer den Schaden hat, Braucht für den Spott, nicht zu sorgen!.

Zarari gören, Alaya katilmasina lüzum görmez, yada ona benzer bir sey, anlayin yani.

Birde surada Tayyip Modeli Camilere bir göz atalim!.

Burada Dinine bile Ihanet etmis, Türkiyede Denetimden gecen Dini Kitaplarini bile begenmemis, Misirdan gidip, Salafi Müslüman Kardesleri adi altinda Faaliyetlerini gösteren sapiklarin Dini Kitaplarini burada Okullara kapak yapip, Böyle Zihniyetler yetistirmeye baslamislar!.

Bunlar Zaten benim Dinimden olamaz, daha Dogrusu, Dini Inanc Anca Insana Laik Görülmüsken, Bunlar artik Ic Güdüsel Hareket eden Hayvanlar Statüsüne gecmis durumdalar!.

Bunlarin Dininle, "Benim Dinim" arasinda, Dünyalar var bile diyebilirim!.

Bu simdi attigim tasi, Tayyip bile Kaldiramaz!.

Galiba Hac´ta Seytan Taslamasina benzedi simdi bu Yazi!.

Türkiyede yasamasa bile!.

Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.

Çetin Düşlü.
Insanlikarayan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.