Tekil Mesaj gösterimi
Eski 24.10.13, 00:12   #8
CadII
Hotantu Kabilesinden

CadII - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 229
Ettiği Teşekkür: 18504
Aldığı Teşekkür: 27288
Rep Derecesi : CadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzel
Ruh Halim: Keyifli
Standart Cevap: Babamın Katillerini Biliyorum

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Dilaver Mesajı göster
14 yaşında, bu denli büyük bir yarası olan kız çocuğu için ergenlikten önce bu röportajın yapılmaması gerekirdi kanaatindeyim..

14 yaşında olan kızı Nilhan Nur Kışlalı. Bu röportaj benim için çok zor oldu. Çünkü katledilerek elinden alınmış bir babanın kızıyla konuşup düşüncelerini almak duygusal anlamda hiç de kolay değil… Babasını kaybettiğinde 29 günlüktü. O artık güzeller güzeli bir genç kız.

- Her gün evden çıkıp babanın öldürüldüğü sokakta yürümek kolay olmamalı…

- Babasını bombalı bir saldırı sonucu kaybetmiş ve onu hiç tanımamış biri olarak nasıl bir çocukluk geçirdin?

- Babanı kimin “öldürttüğünü” merak ediyor musun?

Hem giriş hem sorular ergenliğe giriş yapmış, derin acı taşıyan biri için bence çok ağır..

Cevaplar ise ne bileyim yorum yapmak istemiyorum... Sözcü Gazetesi bana göre bu röportajı ''henüz'' yapmamalı, yayınlamamalı idi..

Bu röportajın amacı ne, sonucu ne??
Sevgili Dilaver,

Babası öldürülen çocuklar çabuk büyür. Bu kızın, babalı bir hayatı hiç olmadı. Bu gerçekle büyüyor. Belli ki, arabesk bir şekilde değil de, bilinçli yaklaşıyor çevresindeki herkes ona. Ülkemizde yıllardır mağdur edebiyatı yapıp, cilalı köşklerde yaşayan insanlarla arasında ne çok fark var baksana. Oysaki bundan daha büyük bir mağduriyet var mıdır yeryüzünde? Ne sağlam bir kafa, ne yüce bir yürek...

Sonuç olarak bu röportajın yapılması son derece isabetli olmuş bence. Bu ülkede bir şeylerin sorgulanması, maşalardan ziyade o maşayı tutan ellerin kime ait olduğunun gündemde tutulması, bu tip acı olaylardan kimlerin kazanç sağladığı konusunda tekrar tekrar düşünülmesi için, hamur kıvamındaki beyinleri hangi ellerin yoğurduğuna kafa patlatmak için, bu tür röportajlar, acı yaşayan çocuk ya da yetişkin herkesle yapılmalı. Hiç bir röportaj, acı veren olayın kendisi kadar acıtmaz insanı...

H.
CadII isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz CadII'in Mesajına Teşekkür Etti.