Tekil Mesaj gösterimi
Eski 24.10.13, 09:32   #9
Dilaver
Moderator

Dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 413
Ettiği Teşekkür: 18753
Aldığı Teşekkür: 20030
Rep Derecesi : Dilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Uykucu
Standart Cevap: Babamın Katillerini Biliyorum

Sevgili CadII

Üstüne basa basa söylüyorum kesinlikle polemik amacıyla yazmıyorum. Aslında vazgeçmiştim yazmayacaktım ama susmak beni rahatsız etti..

Görüşüm; röportaj ''henüz'' yapılmamalıydı ve görüşün; röportajın yapılması isabetli olmuş.

Burdan ötesini hep yazıp sildim, sürekli polemiğe gidecek gibi duruyor..

Sanırım şu şekilde olursa....

Mantıklı düşünürsek evet röportaj herkesle yapılabilir..

Empati yapalım hadi..

Önce ben..

Bir gazeteciyim.. Yıllar önce 21 Ekim 1999'da kahpece bir bombalı suikaste kurban giden, şehit olan gazeteci Ahmet Taner Kışlalı'nın anısına bir röportaj yapmak istiyorum.

Ben olsam değerli eşi Nilüfer Hanım'la röportaj yaparım. Benim vicdanım 14 yaşında ki bir kız çocuğuna:

- Babasını bombalı bir saldırı sonucu kaybetmiş ve onu hiç tanımamış biri olarak nasıl bir çocukluk geçirdin?

- Babanı kimin “öldürttüğünü” merak ediyor musun?

gibi soruları bırak sormayı, düşünmeyi bile inkâr eder.. Benim vicdanım 14 yaşında bir kız çocuğu ile böyle bir konuda röportaj yapmayı bile inkâr eder..

Madem öyle, açıkça yazıyorum.. Sözcü Gazetesi bana göre bu röportajı yayınlamakla hata etmiştir.. Hadi muhabir röportajı yaptı,
(Her meslekte olduğu gibi iyisi var kötüsü var muhabirin. Yapar, yapmıştır da bu muhabir..)yazı işleri var, müdürü var, bir yığın sorumlusu var Sözcü'nün.

Bir Sözcü okuyucusu olarak bu röportajı yaptığı için muhabiri değil,
yayınladığı için Sözcü Gazetesini ''ayıplıyorum''. Sözcü okuyucusu olmam, bu ve benzeri örnek yayınları gördüğümde, bunu söylememi engellemez..

Şimdi bir empati de sizden bekliyorum..

Özellikle bir gazeteci olsan bu iki soruyu sorar mıydın?

14 yaşında, babası katledilmiş acılarla büyümüş bir kız çocuğuna, gözlerine baka baka,

- Babasını bombalı bir saldırı sonucu kaybetmiş ve onu hiç tanımamış biri olarak nasıl bir çocukluk geçirdin?

- Babanı kimin “öldürttüğünü” merak ediyor musun?

der miydin ?

Not: (Eğer verirsen) Vereceğin cevabı zaten tahmin ediyorum ama beni yanıltabileceğin gibi bir umudu da saklıyorum içimde.. Keşke beni yanıltabilsen.........

Tanrılar, erkeklerin ''balıkta'' geçirdiği zamanı ömründen saymaz. (Babil Atasözü)
Dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Dilaver'in Mesajına Teşekkür Etti.