Tekil Mesaj gösterimi
Eski 25.10.13, 10:26   #1
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 33
Konular: 1474
Mesajlar: 7,532
Ettiği Teşekkür: 29736
Aldığı Teşekkür: 33084
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart "Elinize Güç Geçince Kullanacaksınız" -- Aziz Nesin"Son günlerde hükümetin özel hayata müdahalesi ve özellikle laik kesimi ötekileştirmesi çok tartışıldı.

Eğitim sistemindeki imam-hatipleştirme projeleri, içki yasağı, türban serbestisi ve yakın zamandaki "dekolte" krizi ilk akla gelen hamleler.

2002'de "her kesime kucak açma, her fikre, yaşam tarzına saygı duyma" vaadiyle iktidara gelen AKP'ye destek veren liberaller bile gelinen bu noktada ya ötekileşti, ya da yandaş çizgide geçinmeyi tercih etti. Bazı aydınlar ise "eskiden böyle değillerdi, bu kadarını beklemiyorduk" diyerek saf değiştirdi.

Peki gelinen bu durum "beklenmedik" bir sürpriz miydi?
Aziz Nesin ile Tayyip Erdoğan arasında yıllar önce geçen bir konuşma bunun cevabını veriyor.

Aziz Nesin, yıllar önce Hulki Cevizoğlu'nun sunduğu bir programda, o dönemde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan Tayyip Erdoğan'ın kendisini şeriatçı olarak tanıttığını anlatıyor.

Bu konuşma üzerine Erdoğan telefonla programa bağlanarak şeriatçılığın tanımını yapıyor ve "evet şeriatçıyım" diyor.

Bunun bir fikir özgürlüğü olduğunu belirten Erdoğan Aziz Nesin'in Allah'a inanmadığını hatırlatıp "biz kendisinin inanmamasını dert etmiyoruz, saygı duyuyoruz" diyor.

Ancak Aziz Nesin şeriatçılığın anayasaya aykırı olduğunu hatırlatarak "yakında anayasayı da değiştirir şeriat anayasasını da kurarsınız" diyor ve ekliyor: "Elinize güç geçince onu kullanacaksınız..."

Yeni Anayasa'nın konuşulduğu bugünlerde bu video daha da anlam kazanıyor.

ODATV.com__________________Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.