Tekil Mesaj gösterimi
Eski 29.10.13, 12:05   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21781
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cumhuriyet ve Bayram

CUMHURİYET VE BAYRAM

Bayram nedir? Bayramlar niçin vardır? Durup dururken Bayram edilmez! Bayramın bir gerekçesi olmalıdır! Bayramlar sevinç ve neş'e günleri olarak bilinir, günü geldiğinde ise sevinç ve neş'e içinde kutlanırdı. Ne zamana kadar? 11 yıl önce Türkiye Cumhuriyeti devleti üzerine kara bulutların çökmesinden önce! Cumhuriyet sadece bir milli Bayram ve ilan edilişinin yıl dönümü değildir. Asıl Bayram Cumhuriyetin ilkelerinin özgürlük aşığı Türk milletine, idari rejim ve sosyal yaşam düsturu olarak olarak Atatürk tarafından öngörülmesidir. İşte Bayram bunun içindir.

Şimdi anti Atatürkçü, anti Cumhuriyetçi "RİYAKAR" olup Cumhuriyet ilkelerinin hüküm sürdüğü beldede yönetimde olanlar var. Cumhuriyet ve değerleri ile kavgalı olanlar var. Cumhuriyet çocuklarını ötekileştirip, her höykürmelerinde parmak sallayarak bunlar..!!! Bunlar!!.. Diyerek tehdit edenler var, içimizden birileri olup kan uykusunda uyuyanların oylarını alarak idari rejimi din eksenli irticai anlayışlı rejime dönüştürmeye çalışan hainler var. Cumhuriyet bunlar eliyle yaralıdır, Bayramı kutlanmaktadır ama pür Neş'e içinde değil! İçimizdeki bilinen sebeplerin burukluğu ile kutlanmaktadır.
Cumhuriyeti korumak ve kollamakla görevli olan 500 civarında subay general ve sivil kesimden yurtsever tutsak edilmiş zindan beklemektedir, Cumhuriyet çocukları evet Bayram kutlamakta ve fakat bu nedenle buruk olarak kutlamaktadır. Izdırap ve sıkıntı içinde olunan yerde, Bayram ne kadar pür Neş'e içinde kutlanır?
Türkiye Cumhuriyeti devletinin idari düsturu olan hukuk üstünlüğü tutsak ise, adalet dağıtan kürsü hakimleri gadre uğramış, hukuk adına hukuksuzluk kanun adına kanunsuzluk hukuk üstünlüğü yerine kaim olmuşsa, hukuk ve adalet savaşcıları içinden irticaya endekslenmiş çıkarcı badem bıyıklı güya hukuk adamları gerçek hukukcuların yerini almışsa, güya hukukcu olduğunu söyleyenler eli ile Cumhuriyeti korumak ve kollamakla görevli olanlar zindanlarda ömür tüketiyorsa, herhalde Cumhuriyet pür Neş'e içinde kutlanmaz kutlansa bile bu günki gibi buruk kutlanır.

Cumhuriyet+hukuk üstünlüğü+laiklik= özgürlük ve insan hakları, kurumları ile bir idari rejimin adıysa, bu Cumhuriyet kurumlarından yara almayan kaldımı? Yaralı kurumların bir arada olduğu yerde özgürlük ve demokrasiden Cumhuriyet ve bayramından söz edilebilir mi? Edilir ama içimiz buruk ve pür Neş'e içinde olmayarak. İçi boşaltılmayan adına ileri demokrasi denilen faşist idari sistem özleyicilerin hükümran olduğu bu ülkede Cumhuriyetin Bayramı nasıl kutlansın?
 
Tüm yaralarına rağmen, ilkelerinin içi boşaltılmasına rağmen, halkın büyük bölümü rejim karşıtı olanlara, Atatürk ve Cumhuriyet karşıtı olanlara muhalif olarak burukta olsa Cumhuriyet Bayramını kutluyoruz. Ümit ederim pür Neş'e içinde tıpkı 11 yıl öncesinde olduğu gibi Türk milletinin tümünün sokaklarda Bayramın çoşkusunu yaşayacağı günler dileğiyle bir kez daha Cumhuriyetin Bayramı Türk milletine kutlu olsun.

29.10.2013
Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.