Tekil Mesaj gösterimi
Eski 29.10.13, 23:25   #25
lili
Üye

lili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2012
Konular: 0
Mesajlar: 44
Ettiği Teşekkür: 56
Aldığı Teşekkür: 265
Rep Derecesi : lili Karimasını arttırmak için doğru yerdelili Karimasını arttırmak için doğru yerdelili Karimasını arttırmak için doğru yerdelili Karimasını arttırmak için doğru yerdelili Karimasını arttırmak için doğru yerdelili Karimasını arttırmak için doğru yerdelili Karimasını arttırmak için doğru yerdelili Karimasını arttırmak için doğru yerdelili Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: Bitkin
Standart Cevap: Türkiye’nin Büyük Rüyası Gerçek Oldu.

Büyük bir proje olduğunu düşünmüyorum.

Türkiye depreme elverişli bir ülke ve herkesin bildiği gibi 17 ağustos depremi birçok yakınımızı da götürdü.

Şimdi ne alakası var diyenler olacak, bende çok alakası var diyeceğim.
Avrupa ülkeleri, doğal afetler konusunda çok bilinçli. Bilirsiniz ki, zamanında fay hatları hakkında birçok inceleme yapılıp, birçok konuda tartışma konusu olmuştu.

Yani kısa kesip diyeceğim o ki, doğal afet bilimciler Türkiye ile ilgili deprem açıklaması yaparken, bunların gözü yoğurt mu yiyordu?

Sırf birşeyler yapmak için yapılıp, alın işte size bunları yaptım der gibi insanların önüne atılmaz.

Ama onlarda haklı, ne yapsalar millet yiyor.

Biraz icraat yapıp , insanların gözlerini boyamaları lazım.

Zamanında Kadir Topbaş'ın yaptığı konutlar çökmüştü.. Bir sürü insan açıkta kaldı, hemde imar izninin verilmediği dere yataklarına yapılmıştı.

Yazık benin toprağıma ve bayrağıma , şimdi ise Başakşehirdeki yaptıkları konutlara suriyelileri yerleştiriyolar , tek bir kuruş almadan.

Peki ya, Van'da prefabrik evde kalan insanlar ne olacak, arap olmadıkları için mi? yardım edilmiyor. Irkçı değilim bunu da belirteyim ama Hükümetin arap sevgisine hayret ediyorum, özellikle Başbakan'nın kökeni pontus olunca...
__________________

.

* Din bir vicdan meselesidir. Herkes vicdanının emrine uymakta serbesttir. Biz dine saygı gösteririz. Düşünüşe ve düşünceye muhalif değiliz. Biz sadece din işlerini, millet ve devlet işleriyle karıştırmamaya çalışıyor, kasde ve fiile dayanan taassupkâr hareketlerden sakınıyoruz.

* İki Mustafa Kemal vardır: Biri ben, et ve kemik, geçici Mustafa Kemal... İkinci Mustafa Kemal, onu "ben" kelimesiyle ifade edemem; o, ben değil, bizdir! O, memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur. Ben, onların rüyasını temsil ediyorum. Benim teşebbüslerim, onların özlemini çektikleri şeyleri tatmin içindir. O Mustafa Kemal sizsiniz, hepinizsiniz. Geçici olmayan, yaşaması ve başarılı olması gereken Mustafa Kemal odur!

M. Kemal ATATÜRK
lili isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz lili'in Mesajına Teşekkür Etti.