Tekil Mesaj gösterimi
Eski 30.10.13, 00:33   #27
Cliff Durden
... Cliff 'Em All...

Cliff Durden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 108
Ettiği Teşekkür: 1103
Aldığı Teşekkür: 6486
Rep Derecesi : Cliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura about
Ruh Halim: Kotu Cocuk
Standart Cevap: Türkiye’nin Büyük Rüyası Gerçek Oldu.

Sapla sapanın karıştırılığı bir ülkede yaşıyoruz.

Artık iyice kutuplaştık, koptuk ahmet çakarın deyimiyle geri dönüşü olmayan bir yola girdik..

Farklılıkları her zaman savunmuşumdur; ama biz farklı olmaya değil kutuplaşmaya çalışıyoruz toplum olarak.. İkisi birbirinden çok farklı şeyler ama dedim ya sapla sapan misali aynı şeyler olarak görülüp ''farklılıklarımıza'' vurgu yapılıyor.. oysa ki bahsi geçen şey farklılığımız değil kutuplaşmalarımız..

Marmaray gerçekten olağanüstü bir proje.. layıkıyla yapılması demek harika bir şey. Ancak hükümet her yaptığı icraatte olduğu gibi yaptım oldu moduna bağlayarak insanların korkularını gidermek yerine yaptım açtım moduna bağladı.. Sonra da gösteriş olsun diye biz yapmadık devlet yaptık diyorlar..

Önce insanların korkularını gideriniz.. bundan 10 yıl sonra patlamayacağının garantisini veriniz. Yerin 60 metre aşağısından bahsediyoruz. Ama yok yaptık açtık mantığı var ve bunu eleştirenleri de vatan haini ilan etmedikleri kaldı bir tek.

Ayrıca cumhuriyet bayramını kutladık, dünyanın en büyük icadı bile olsaydı umrumda olmazdı. Ama maşallah marmaray günü etkinliği kullanıldı bir grubun ''cumhuriyet umrunda'' bile değildi.

Dİğer tarafa da bir eleştiri getirmem gerek. Evet korkularımız var ama marmarayı küçümseyici yorumları bırakınız. Gerçek manasıyla büyük ve önemli bir projedir. Kıtayı 4 dk içerisinde değiştirmek size heyecan verici gelmiyorsa, sizde bir sorun var demektir.

Dedim ya sapla sapan misali, akp'yi sabaha kadar eleştirelim, marmarayın erken açılmasını eleştirelim, korkularımızı söyleyelim, cumhuriyetten daha ön plana çıkarılmaya çalışılmasını eleştirelim, bunu eleştirirken nasıl ki vatan haini olmayacaksak, marmarayın heyecan verici ve çok büyük bir proje olduğunu söylemek de kimseyi duruşunun dışına çıkarmaz.

Sevgilerimle.

''Abi şimdi bir adamın yengesi var ona yürüyor, yenge de çocuğa yürüyor, amca teyzeye yürüyor...''

Ana fikir açık, basit ve doğruydu. En sonunda Cem Yılmaz ve diğerlerinin öğrendiği şeyi öğrendim;

Bahçevan aşçıya, aşçı evin büyük oğluna, büyük oğul yengeye, sonra hep beraber uşağa

Kurt Sutter bazılarının neyine la, bu imza yeter. He bu suç değildir inşallah.
Cliff Durden isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Cliff Durden'in Mesajına Teşekkür Etti.