Konu: Ateizm
Tekil Mesaj gösterimi
Eski 30.10.13, 13:39   #25
Zorba
F£N£RBAHÇ£

Zorba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1
Ettiği Teşekkür: 33
Aldığı Teşekkür: 206
Rep Derecesi : Zorba Karimasını arttırmak için doğru yerdeZorba Karimasını arttırmak için doğru yerdeZorba Karimasını arttırmak için doğru yerdeZorba Karimasını arttırmak için doğru yerdeZorba Karimasını arttırmak için doğru yerdeZorba Karimasını arttırmak için doğru yerdeZorba Karimasını arttırmak için doğru yerdeZorba Karimasını arttırmak için doğru yerdeZorba Karimasını arttırmak için doğru yerdeZorba Karimasını arttırmak için doğru yerdeZorba Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: Kabadayi
Standart Cevap: Ateizm

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi M_KemalinKızı Mesajı göster
Valla arkadaşlar hepinizin yazdıklarını tekrar okudum.. Tanrı var mıdır yok mudur bunu bilemem, he ona inanırım yeri gelir dua ederim yeri gelir isyan ederim.. Diyenler olabilir şimdi isyan etmek günahtır diye, eh o da benim günahım siz boş verin.. Benim sadece kendi kafamda sorduğum soru, gerçekten onun seçtiği bir peygamber ve gönderdiği bir kitap var mı..? Bu soru hep benim kafamı karıştırmıştır çünkü insanoğlu koyun misali birilerinden dayanak almaya, birilerine tutunmaya ve her şeyden öte koyun misali peşine takılmaya çok meraklıdır.. Bu yüzden ufak da olsa benim gibi düşünen birileri varsa eğer onlara bir film tavsiye etmek istiyorum.. 11-11-11 filmin adı cidden güzel bir film (tabii direk ben inanıyorum ve böyle saçmalıkları reddediyorum izleyerek siz de günah işliyorsunuz zihniyetinde değilseniz..)
Alıntı:
İşte bunlar Allah'ın ayetleridir; onları sana bir hak olarak okuyoruz. Sen de gönderilen elçilerdensin. (2/252)
Alıntı:
De ki "Ey insanlar ben Allah'ın sizin hepinize gönderdiği bir elçisi (peygamberi)yim. Ki göklerin ve yerin mülkü yalnız O'nundur. O'ndan başka ilah yoktur O diriltir ve öldürür. Öyleyse Allah'a ve ümmi peygamber olan elçisine iman edin. O da Allah'a ve O'nun sözlerine inanmaktadır. Ona iman edin ki hidayete ermiş olursunuz. (7/158)
Alıntı:
De ki: "Ben elçilerden bir türedi değilim bana ve size ne yapılacağını da bilemiyorum. Ben yalnızca bana vahyedilmekte olana uyuyorum ve ben apaçık bir uyarıcıdan başkası değilim." (46/9)
Peygamberlerin asli görevi elçiliktir. Allah'u Teala sadece onları korumak adına onlara yardımcı olmuştur. Onlar meleklerden sonra Allah'ın buyruklarını bize doğrudan aktarırlar.

Kesinlikle vardırlar ve Allah (cc) tarafından gönderilmiş/görevlendirilmişlerdir. Nasıl ki fabrika usta başı olmadan, nakış nakkaşı olmadan,okul öğretmeni olmadan olmuyorsa dinlerde Allah'ın elçileri olmadan olmaz, yayılmaz...