Konu: Ateizm
Tekil Mesaj gösterimi
Eski 30.10.13, 13:58   #27
Zorba
F£N£RBAHÇ£

Zorba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1
Ettiği Teşekkür: 33
Aldığı Teşekkür: 206
Rep Derecesi : Zorba Karimasını arttırmak için doğru yerdeZorba Karimasını arttırmak için doğru yerdeZorba Karimasını arttırmak için doğru yerdeZorba Karimasını arttırmak için doğru yerdeZorba Karimasını arttırmak için doğru yerdeZorba Karimasını arttırmak için doğru yerdeZorba Karimasını arttırmak için doğru yerdeZorba Karimasını arttırmak için doğru yerdeZorba Karimasını arttırmak için doğru yerdeZorba Karimasını arttırmak için doğru yerdeZorba Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: Kabadayi
Standart Cevap: Ateizm

Allah muktedirdir der çoğu kitap. Hiç bir varlık dünya yada evren fark etmez kendi kendini yok etme ve yeniden yaratma yeteneğine sahip değildir. Allah(cc) sonsuzdur. Hikmetinden dual olunmaz diyemem mutlaka vardır açıklaması veya cevabı.

Ama mantık arayanların kendi kendilerine sorması gereken sorular var. Allah'ın varlığından şüphesi olanlar öncelikle doğayı sonra da kendisini düşünsün. Sonra da bilimsel çalışmalarla bana öyle bir şey yapsınlar ki yazın ortaya çıksın kışın yok olsun (çim)

Öyle bir klima icat etsinler ki -20 dereceyi salise de +34 e çevirsin. (-20 derecede aldığımız her nefes ciğerlere +34 gider)
Öyle bir düzenek yapsın ki çift fonksiyonlu çalışsın. Havayı aynı yerden aynı mekanizmayla hem soğuk hem sıcak çalıştırsın hemde bunu milyonlarca kez peş peşe yapabilsin (insan boğazından üflenildiğinde soğuk hoh denildiğinde sıcakhava çıkar)
Daha sonrada bu kişiler bana yumurtanın hikmetinden bahsetsin. Saniyede milyonlarca oksijen giricek o yumurtaya, milyonlarca karbondioksit çıkacak, yumurta içindeki canlı yaşamını idame ettirecek ve 2 hafta sonra nasıl olduysa kendisine bahşedilen bir diş yada gaga ile o sağlam kabuğu kırıp çıkacak.
Fotosentez den bahsetsinler daha sonra. CO2 nasıl oluyorda h2O oluyor?

Bilimin cevap veremediği onlarca soru arasından bazıları bunlar.
Birileri bana gerçekten mantıklı olarak doğanın dengesinden ve budengeyi yaratıp kontrol edenden bahsetsin. Bende Allah(c.c) kendisini öldürüp diriltir mi buna cevap vericem...