Tekil Mesaj gösterimi
Eski 30.10.13, 14:12   #39
Kartal
Müdavim

Kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1414
Ettiği Teşekkür: 17569
Aldığı Teşekkür: 24297
Rep Derecesi : Kartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Türkiye’nin Büyük Rüyası Gerçek Oldu.

İnsanlar makul eleştirileri beyinlerinde tartmayı öğrenseler doğru yolu bulacaklar, bir sürü süslemeler, laf kalabalağı arasında beyinleride karışıyor.

Yukarıda verdiğim örnek gibi, basit örnekler vererek anlatayım olayı belki anlarlar!

Benim gelirim diyelim 2000TL, ben bu gelir ile öncelik sırama göre bir bütçe yapsam, ilk yapacağım iş standart faturalı giderlerimden sonra, yiyecek giderleri gelir değil mi?

Ben şimdi kalkıp otomobil almayı ilk sıraya koyarsam, evime lüks eşyalar koymak için bankalardan kredi çekersem, bir müddet bu lüksün de tadını da çıkarırım ama zamanı geldiğinde ödeyemediğim krediler için diğer bir bankadan kredi çekmem gerek, onada yetmediğim zaman diğer bankaya gidersem, bu arada diğer bankalara olan borçlarım nedeniyle çektiğim kredi maliyetleride artıyor tabi! Bu döngü böyle devam ederse sonum ne olur?

Bu esnada ailemde kalan mirasıda lüks yaşamak için zamanında sattım, elimde satacak birşeyimde kalmadı sadece borç ile edindiklerim hariç hariç tabi.

Aileme de çok fena kızıyorum niye bana daha fazla satacak mal bırakmadı diye!

İşin sonunda duvara toslayınca bu borçları ödemek için ne yapmam gerek?
Borç ile aldıklarımı satmaya başlamam gerek ama onlarda yetmeyecek!
En sonunda mecburen organlarımı satışa çıkarmam gerek, (Ormanlarımız gibi yani!!) eğer bunları yapmazsam ya hapse girmem, yada ülkeyi bir şekilde terk etmem gerek. Başka kurtuluş varmı?

Şimdi denebilir geliri arttırmanın yollarını bulamazmasın diye?

Ben lükse alışan, satarak yaşamayı seven biri değilmiyim, niye ek gelir için uğraşayım.

Bana bunu soracağına, niye bu kadar luxe girdin demek kimsenin aklına gelmiyor! Niye ''Ayağını yorganına göre uzatmadın'' denmiyor. Lüks içinde yaşamak bir mecburiyetmi ki! Geliri belli kişi için lüks öncelik midir?
Bunun adı mirasyedi olmuyormu?

Şimdi kıssadan hisse;
Öncelik sırası marmaray olmayaydı da, memleketteki işsizi vatandaşlarımıza iş sağlayacak projelere imza atılsaydı, emeklilerin, çalışanların durumları düzeltileydi dahamı kötü olurdu?

Ayrıca bu marmaray hakkında işin teknik eleştirileri.tehlike ve önlemleride hiç tartılmadan gözardı ediliyor, oysa en hayati sorgulanması gereken kısım burası olması gerekir.

İnsanların tedirgin olmaları çok normal, hızlı tren adı altında, bu iktidarın gösterişi için 38 vatandaşımız hayatlarını kaybetmedi mi?

En basiti yemin billah hiçbir kusur olmayacak diye açılan tünelde bu sabah elektrik kesintisi nedeniyle, insanlar tüneli yaya olarak deniz altında geçmek zorunda kaldılar, bu da dünyada bir ilktir herhalde!

''Deniz altı tünelinden iki kıta arasını yaya geçmek''

Övünebilirsiniz, ne demek iki kıtayı deniz altından tünel vasıtası ile yaya geçmek. Büyük gurur kaynağı, tünell olmasa bu olabilir miydi?

Tünel vasıtasıyla oldu.
Kartal isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Kartal'in Mesajına Teşekkür Etti.