Tekil Mesaj gösterimi
Eski 30.10.13, 17:54   #1
Kartal
Müdavim

Kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 1420
Mesajlar: 5,736
Ettiği Teşekkür: 18138
Aldığı Teşekkür: 24875
Rep Derecesi : Kartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Emniyet-Sen Azmin Büyük Zaferi

Ankara 9.İş Mahkemesi, bugün polislere sendika yolunu kapatan yasa hükmünün Anayasa’ya aykırı olduğu gerekçesiyle iptali için Anayasa Mahkemesi’ne gitme kararı aldı.
Antalya İdare Mahkemesi ise sendikaya üye olduğu için polislikten atılan Emniyet-Sen Genel Başkanı Faruk Sezer’in ‘meslekten men’ cezasıyla ilgili yürütmeyi durdurma kararı verdi.

Ankara Valiliği’ne verilen 9 Kasım 2012 tarihli kuruluş dilekçesiyle resmen tüzel kişiliğe kavuştuklarını ilan eden Emniyet- Sen hakkında Ankara Valiliği 5 Mayıs’ta kapatılmaları için dava açmıştı.
Ankara 9.İş Mahkemesi bugünkü duruşmada, "Polislerin sendika kurmasına engel olarak gösterilen 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları Kanunu’nun 15.maddesi j fıkrasının Anayasa’nın 5, 10, 13 ve 51. maddelerine aykırı olduğu gerekçesiyle iptali istemiyle Anayasa Mahkemesine sevk edilmesine” hükmetti.BASIN AÇIKLAMASI
Emniyet-Sen için tarihi bir gelişme olarak nitelendirdiğimiz hukuk zaferimizde Emniyet Teşkilatımız çalışanlarının sendikalaşmasında hukuki bir zaferi kazandığımız için bütün dava arkadaşlarımızı kutluyorum.
Tüm teşkilat ve mensuplarımız ile ülkemizin hak ve hukuk alanında kazanımlarına vesile olmasını diliyor, bu dava uğruna soruşturmalara maruz kalan, mobbinglere uğrayan, ihraç olan tüm meslektaşlarımızın Allah yar ve yardımcısı olsun.

Demokrasimizin zenginleşmesinde ülkemiz de hukukun üstünlüğü ilkesinin tartışmasız olunduğunu müşahede etmemiz tüm emniyet çalışanları nezdinde onların aile ve yakınlarının nazarında daha da adalete olan güvenin pekiştirilmesine neden olmuştur.
AB ilerleme raporunda; Emniyet-Sen nezdinde sendikal faaliyetlerin Türkiye’de yasaklandığı iddiası dile getirilerek ülkemizin hiçte hak etmediği bir konumda gösterilmeye gayreti içinde olunmuştu, ancak Yüce Türk Yargısının bugün vermiş olduğu kararla ülkemizin her gün işleyen ve ilerleyen demokrasi mücadelesinde yeni kazanımların ve gelişmelerin önünü açacak kararı AB ilerleme raporunun önümüzdeki aylar da ne denli yersiz olacağının bir göstergesi olacaktır.

Bu karar; idarenin Emniyet-Sen sendikasına bakış açısını olumlu yönde etkilemesini ve bu sendikanın kuruluş amaç ve gerekçesinin tamamen polisin özlük haklarının, mali haklarının, sosyal haklarının ve çalışma şartlarının iyileştirilmesine yönelik kurulduğunun bilincine varılması dileğiyle tekrar ülkemize, milletimize ve teşkilatımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.

Kaynak: emniyetsen.Org
Kartal isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Kartal'in Mesajına Teşekkür Etti.