Konu: Ateizm
Tekil Mesaj gösterimi
Eski 31.10.13, 02:46   #32
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 980
Ettiği Teşekkür: 45973
Aldığı Teşekkür: 39533
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Ateizm

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Slower Mesajı göster
Dinde sorgulama yoktur diye bir şey yok. Allah soru sormayı yasaklamıyor. Sorulacaktır Elbet.
İslamiyetin cevap veremediği soru olmamıştır. Bu ve buna benzer komik sorular internette oldukça fazla, bu soruyuda büyük olasılıkla ilk olarak 3 yaşında bir çocuk babasına sormuştur öyle meydana çıkmıştır. Yok olanda aynı yok edilende tam bir mantık hatası.

Ben şimdi müslümanlık ya da ateizm falan tartışmasına girmeyeceğim.

Madem demişsin:

Alıntı:
Dinde sorgulama yoktur diye bir şey yok. Allah soru sormayı yasaklamıyor. Sorulacaktır Elbet.
Ben o zaman sorayım.

Kuran bir arap kavmine mi indi yoksa tüm insanlığa mı?

Tüm insanlığa indiğini söyleyeceksin!

Peki ''Kuran' ın iyi insanlara en büyük ödülü nedir?'' desem, ''cennetir'' diyeceksin...

Kuran' ın cennetinde sadece araplara MS 600' lü yıllarda cazip gelen şeyler var. Mesela üzüm, zeytin, hurma, ağaç gölgesi, ''mey'' akan dereler ve bol bol huriler...

Bunların yüz katı fazlası zaten arap alemi dışındaki dünyada var...

Şimdi sen arap olmayan bir insana cenneti tasvir etsen Kuran' daki gibi, hani ''zeytinler, hurmalar, üzümler, şarap akan dereler, huriler falan'' desen...

Adam bakar yüzüne ''olum ben bu dünyada bunun yüz katı fazlasını biliyorum, tadıyorum ve yaşıyorum'' der; güler sana...

Ha arapları tav edersin de, başkalarını kolay kolay kafalayamazsın bu cennetle...

Anlatabildim mi?