Tekil Mesaj gösterimi
Eski 31.10.13, 15:38   #7
CadII
Hotantu Kabilesinden

CadII - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 229
Ettiği Teşekkür: 18504
Aldığı Teşekkür: 27288
Rep Derecesi : CadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzel
Ruh Halim: Keyifli
Standart Cevap: Formatlandılar Türban Taktılar!.. | Mehmet Türker

Eğer ülkemde kadınların tek sorunu türbansa, ben sonuna kadar onları destekliyorum. Ancak biliyorum ki değil. Bu durumda en çok türbanlı kadınların, erkekler tarafından siyasete alet edilmeleri, kendilerinin potansiyel oy olarak görülmeleri karşısında ses çıkarmamaları üzüyor beni.

Hiç düşündüler mi ki; kendi üzerlerinden puan toplamaya çalışan siyasiler, ya da başlarını örtmeleri konusunda baskıcı olan veya kendilerini destekleyen kocalar, ağbiler, amcalar başka hangi konularda onları destekliyor?

Mesela okumaları, çalışıp kendi paralarını kazanmaları, toplumda yer edinmeleri konusunda da yanlarındalar mı?

Mesela kocalar, ev işlerinde yardımcı oluyorlar mı? Çocuk yetiştirmede sorumluluklar paylaşılıyor mu? Özel alanlarında, onların da mutlu olabilmeleri için kafa patlatılıp, ona göre davranılıyor mu?

Mesela kocalar, kadınlarının varlığından gurur duyup, her alanda yanı başlarında olmalarına olanak sağlıyor mu?

Ben bu soruların cevabının olumlu olduğunu görmediğim sürece, bu işin siyasete alet edildiğine ve kadınların samimi duygularının kullanıldığına olan inancımı asla yitirmeyeceğim...

H.
CadII isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz CadII'in Mesajına Teşekkür Etti.