Tekil Mesaj gösterimi
Eski 31.10.13, 18:08   #15
Kartal
Müdavim

Kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1414
Ettiği Teşekkür: 17569
Aldığı Teşekkür: 24297
Rep Derecesi : Kartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Formatlandılar Türban Taktılar!.. | Mehmet Türker

İlk önce, türban, sıkmabaş, şulebaş kavramları ile başörtüsünü ayıralım.
Bizim kültürümüzde başörtüsü vardır...

Şülebaşın kim tarafından ve nasıl meydana getirildiğini öğrenmek isteyen bu linki okuyabilir, forumda da konusu vardı ama arattım bulamadım. Orada türban denilen şey çarşaf ile beraber olursa müslümanlığa uyugun olduğu savunuluyor.

Ayrıca kimse kitabı kendine göre yorumlamasın ve dayatmaya kalkmasın.
Kitapta belirttiği şekliyle kitaba uygun müslüman olarak yaşamak istiyorlarsa çarşafa da girmeleri gerekir, kendilerine göre uydurup sadece türbanın arkasına sığınmasınlar.

Gerçi müslümanlık sadece başaörtüsü değildir, kitapta daha neler yazıyor, iftira atma, yalan konuşma, fesatlık yapma, kul hakkı yeme, aşırı lüksten kaçın falan diye uzayıp giden bir sürü erdemli öğütler var.

Velhassıl benim anladığım şekliyle, ilk önce amelin temiz olacak.
Başkaları ameli es geçip sadece türbana sığınıyorlarsa kitabı tekrar iyi okumaları gerekir.

Şu anda sadece türban yetmez, çarşafta müslümanlık gereği densin bakalım kaç kişi uyacak.!!!
Kartal isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Kartal'in Mesajına Teşekkür Etti.