Tekil Mesaj gösterimi
Eski 01.11.13, 14:28   #20
Paneb
Uzman Üye

Paneb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 29
Ettiği Teşekkür: 3052
Aldığı Teşekkür: 6063
Rep Derecesi : Paneb muhteşem bir gelişmedePaneb muhteşem bir gelişmedePaneb muhteşem bir gelişmedePaneb muhteşem bir gelişmedePaneb muhteşem bir gelişmedePaneb muhteşem bir gelişmedePaneb muhteşem bir gelişmedePaneb muhteşem bir gelişmedePaneb muhteşem bir gelişmedePaneb muhteşem bir gelişmedePaneb muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Terbiyesiz
Standart Cevap: Türban, Yarın Mecliste Ne Yapmalıdır? - Soner Yalçın

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster
Türban takılmasından yana olduğunu biliyorum..Zaten yazdıklarından da bu açıkça belli oluyor..

Türbanı getirip getirip özgürlükle bağdaştırılması kadar yanlış yok..

Herşey bir kurallar çerçevesinde olmalı.. Sadece türban ile meclise girmek ile sınırlı kalacağını mı sanıyorsunuz?

Nasıl bür ülke istiyorsunuz merak etmemek elde değil. Heee sadece benim istediklerim, benim özgürlüğüm diyorsanız, başkasının özgürlüklerini kısıtlamış da olursunuz..

Bunun sonu neresi?

Şalvar ile girilirse ne olacak? Ya cübbe ile?

Türkiye'yi Avrupa ülkeleri ile karıştıranlar var.. Avrupa ülkelerinde üniforma giyenler istedikleri gibi sakal ya da saçlı olabiliyor. Ama onlarda gericilik tehlikesi yok..

Yakın tarihimizi bir gözönünden geçirin. Nereden, nereye geldik.. Nereye gideceğimiz de çok açık belli zaten.. Adım adım da gidiyoruz..

Cumhuriyet kurulurkende bu yuvalanmalar vardı. Hiç de pes etmediler. Başarılı da oldular..

Kravat nereye bağlanır bilmeyen var mı? Bir densizin biri beline bağlayarak meclise girmişti..

Öncelikle şunu söyleyeyim ki ; yazdıklarımdan siyasetim anlaşılıyorsa çok yanlış yazıyorum ya da sen çok yanlış anlıyorsun. Ben mecliste türbana karşıyım, dini vecibe olarak ise tamamen savunuyorum. Sen yazmadan uzunlaştırayım ; tamamen savunuyorum derken ; isteyen takar isteyen takmaz, ben takana da takmayana da karışılmamasından yanayım aç parantez meclis dışında.
Şunu da belirteyim ki; bu türbanı savunuyor bu savunmuyor bu bizim köyden bu değil anlayışı çok da temsiliyetçiliğinizi anlatmıyor. Bu türbanı savunuyor o halde bu ülkenin gittiği yerin, tehlikenin farkında değil diye bir düşünce tarzı pozitif bir ayrımcılık da değil üstelik. İnsanlar hem başörtüsü ile ilgili pozitif düşünüp hem de akp li olmayabilir. Var yani böyle şeyler =)

Yukarıda anlatılan yani biraz daha yukarıda : siyaseti bıyıkla sakalla türbanla ararken, arkadan dolaşıp üç puan alanlar var. Bi onları görelim mantığıdır. Bunu da uzun uzadıya yazdıran reale teşekkürü borç bilirim.

-Üstada sormuşlar kırılan kalp yine sever mi?
Üstat da;Evet demiş..
Adam peki demiş,
-Üstadım siz hiç kırılan bardaktan su içtiniz mi?
Üstat da cevap vermiş;Peki sen hiç bardak kırıldı diye su içmekten vazgeçtin mi?
Paneb isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Paneb'in Mesajına Teşekkür Etti.