Tekil Mesaj gösterimi
Eski 02.11.13, 00:55   #28
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 984
Ettiği Teşekkür: 45985
Aldığı Teşekkür: 39550
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Ruhu Çıplak Türbanlılar

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ala'turka Mesajı göster
Nalıncı keseri gibi hep kendi tarafınıza yontmanıza şaşırıyorum,
Toplumun büyük bir kesimi tarafından kullanılıyormu bu türban dediğiniz, kullanılıyor,
Bizim kültürümüzde yerinin olması veya olmamasının ne önemi var, buna saygı duymak gerekmezmi,
Bu gün giyilen kıyafetlerin hangisi bizim kültürümüze uyuyor.

Bütün bayanların giydiklerini bu kadar araştırıyormuyuz,
mesela bu yaz kısa şort modaydı bayanlar arasında, peki bu kıyafet bizim kültürümüzde uyuyormu diye benim bir itirazımı gördünüzmü?
göremezsiniz, çünkü ben demokratım, kimsenin giyim kuşamıyla uğraşmam
Ne dinde, ne geleneklerimizde, kültürümğzde, ne de tarihimizde türban diye bir şey yoktur. 1980' li yıllarda yeşil nesil üretmenin yegane forumülü olarak Kenan Evren denen Amerikanci faşist diktatör ile onun kurduğu YÖK' ün ilk başkanı İhsan Doğrmacı tarafından üniversitelere kapalı olarak girmek isteyen kız öğrencilere dayatılmış ve kısa kısa bir kemkümden sonra kızlar kabul etmiş ama arkasından o türban da yasaklanmıştır... Ve işte zaten amacı Yeşil Nesil yaratmak olan Amerikancı cunta biliyordu. Yasaklarsa o kızlar türbanı bile sahiplenecekler... Nitekim dinde, geleneklerimizde ve tarihimizde ormayan rahibe giysisi türban o kapalı kızlar tarafından sırf yasaklandı diye sahiplenildi... Açıçası güzel bir oyundu... Fakir köylüyü sevindirmek için Allah ona önce eşeğini kaybettiriri, sonra buldururmuş hesabı... Kızlar önce kendilerine verilen türbana istemeden razı geldiler ama yasaklanınca birden refleks olarak ona bile sahip çıktışlar...

Ve ben türbana saygı duymak zorunda değilim. Neden mi değilim? Bu manyakça kapanma tarzı din adına ve tesettür masallarıyla aslında dini paçavraya çevirmenin aracı olmuştur da ondan...

Ha işin içine dini katmasınlar; sıef canları istiyor diye ister küfeye, ister çuvalai ister fıçıya girsinler... Ama bu saçmasapan fırlama tarza dini kıyafet ya da ''Allah' ın emri diyorlarsa asla ama asla saygı duymam...

Türban denen örtü, hıristiyan rahibelerin tarzıdır ve İslam alemine yine hıristiyanlara uşaklık etmekte pek hamarat ola ********lerce sokulmuştur...

Bu rahibe kıyafeti müslüman bir kadının giyim tarzı diye sunulursa elbette saygı falan duyulmaz!