Tekil Mesaj gösterimi
Eski 02.11.13, 01:26   #29
Basakca
Yönetici

Basakca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 2209
Ettiği Teşekkür: 85359
Aldığı Teşekkür: 82600
Rep Derecesi : Basakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Ruhu Çıplak Türbanlılar

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ala'turka Mesajı göster
Türban tarifini siz kullanıyorsunuz, ben baş örtüsü diyorum, dine kültüre uymasada takıyorlar işte,
Müftide söylemiş, dinlemiyorlar, ne yapacağız,
hepsini hızaya sokup dersmi verelim,
Ben anlamıyorum, ne olmasını istiyorsunuz tam olarak, yasakmı getirilsin
Bizler türban nedir bilmezdik Alaturkaaaa....

Senin savunduğun hani sana efil efil klimalı otobüsler getirenler var ya... heh işte onlar kullanıyor. Seni bilemem ne kullanırsın ama bildiğim şu var ki sıkıştın mı zigzaglar çiziyorsun. Şimdi çizdiğin gibi.. Gerçi rakı da içmiyorsun ama nasıl böyle zigzaglar çiziyorsun ona da hayret ediyorum. Halbuki şu anda benim zigzaglar çizmem lazımdı ama...
Dine kültüre uymasada taktıklarının ne olduğunu onlar da bilmiyor. buna sende dahilsin.

Fakında olmadığımı sakın sanma ha... Müftüde söylemiş dinlemiyorlar derken bu cümlenle de dalgalandırıyorsun.

Bizlerin ne istediği önemli mi Alaturka? Hem bizler sizler mi var idi. Bu kavramı, ayrıştırmayı ne zaman başlanıldı. Türbanlılar açık saçık gezenler...

Ne mi istiyoruz? Hala anlayamadın mı? Çuvallar dolusu yazılıyor çiziliyor ve sen hala ne istiyorsunuz diye soruyorsun.

Başörtüsü üzerine ağlak politika yapılmasın. Benim sorunum başörtüsü değil kardeşim. Benim sorunum geçim sıkıntısı, asgari ücret, işsizlik, dış borç, yok pahasına satılan değerlerimiz, pisi pisine öldürülen gençlerimiz.... benim sorunum yarın ne olacağım, benim sorunum gelecekte evladım kime köle edilecek, benim sorunum muassır medeniyetler seviyesine ulaşmak.... Daha sayayım mı Alaturka...

Yoksa bunlar sadece benim mi sorunum?

Bırakın kardeşim bu işleri. Bırakın Allah ile kul arasına girmeyi. Kul allahına nasıl ulaşacığını bilir. Aracı olmayın. İnananlar bile tüm kepazelikleri gördükçe dinden imandan çıkıyor.

Basakca isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Basakca'in Mesajına Teşekkür Etti.