Tekil Mesaj gösterimi
Eski 02.11.13, 08:12   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21781
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Kadın, Başının Bağı ve Politika

KADIN, BAŞININ BAĞI VE POLİTİKA

Âlim sanma, her gideni mektebe,

Ahlak yoksa yok ilimde mertebe!
Ne fark eder? Tut ki cübbe giydirsen,
Paye versen, kitap yüklü merkebe.

Cengiz Numanoğlu isimli vatandaş böyle demiş ne kadar da doğru demiş.

Eşekliği idame ettirmek için yıllarca okula gitmene gerek yok, okullu eşek olmanın ayrıca önemi yok! Çarşaflar içine kapanıp, kafayı çaputla, hem kafayı hem kafanın içindeki beyni kapatacaksan, başkalarının dayatması ile sayısını başkalarının belirlemesi ile çocuk doğuracaksan, kim bilir? Belki sonradan para ve şöhret olmuş, dindar değil ama dinciliği kimseye bırakmayan birinin 2 ci, 3 cü eşi ve hem cinslerine kuma olacaksan, dinci, badem bıyıklı birinin, mutfakta aşçısı, yatakta cinsi latifi, ortalıkta hizmetçisi, sürülecek tarlası olacaksan ne gerek var mektebe gitmeye, mektep önlerinde slogan atıp başın örtüsüne özgürlük demeye!

Şimdi buyrun!
Zamanlaması, planlaması, hep kadın üzerinden, kadının başının bağı üzerinden pirim yapmaya yönelik bir emrivaki ile AKP saflarında vekil görünümünde olan kadınlardan bazıları iç tüzükte bu hareketi men edecek bir husus yok diyerek düne kadar başları açık olarak girdikleri Cumhuriyetin meclisine başları kapalı olarak girmiş, muhalefetin çok ciddi bir karşı koyuşuna rastlanmadan Cumhuriyet ve ilkeleri adına bir utanç vesilesi olacak olay yaşanmıştır.

Parlementoya Cumhuriyet Paramentosuna sanki, Türkiye’de bir İslam Cumhuriyeti idaresi varmış gibi, Laiklik ilkesi göz ardı edilerek başları bağlı olarak girmişlerdir.
Bu utanç vesilesi olacak durumun yaşandığı günde kadın konuşmacılar, artık erkeklerin kadın üzerinden politika yapmamalarını, bedenlerinin kendilerine ait olduğunu, kendi kararlarını kendilerinin vereceğini usulen ve süreta söylemişler, ancak hafızalarda hep canlı kalacak, madalya takılması gereken bir konuşma, kadın ve erkeklere ders veren bir konuşma! Kanımca her kadın konusu açıldığında başucu yazısı olarak kalması gerektiğine inandığım, bir Şafak PAVEY konuşması var ki, her güne damga vuracak niteliktedir. Unutulmamalıdır!

Kadın üzerinden Cumhuriyet çocukları tarafından siyaset yapıldığına, politika güdüldüğüne ben şahit olmadım. Varsa bir iki istisnası, istisnalar kaideyi bozmaz diyeceğim. Kadın üzerinden politika yapan, kadını politikaya alet eden, her açmaza ve sıkıntıya düştüğünde, ezilmişlik rolleri oynayan, kadını ve başının örtüsünü politika malzemesi yapan AKP ve zihniyeti, AKP'nin başbakanı ve şürekâsı değilmidir?

Büyük bir cahillik ve Müslüman olduğunu söyleyerek kadının başının bağının Allah emri olduğunu söyleyen imam Tayyip İslam kurallarını ve öğretilerini de yanlış yorumlamaktadır. Tıpkı din eksenli feodal idari sistemin erkeklerinin yaptığı gibi! Kadın da baş bağı İslamın olmazsa olmazı ve Allah'ın emri değildir. Kur'an Nur 31 ve Kur'an Ahzap 54 cü ayetleri sadece ve sadece tavsiye mahiyetindedir Saç ve sakalın kutsanacağına ilişkin Kur'an hükümlerinde ne bir tavsiye nede bir emir vardır.

Büyük kurtarıcı, Türk milletine Ata olmuş Atatürk diyor ki;
"Din gibi temiz bir duygu, politika gibi kirli oyunlara alet edilemez. Din, ait olduğu yerde, temiz vicdan sahnesinde yaşanmalıdır!"

Bu ülkenin siyasi iktidarı tarafından bir türlü kabullenemeyen, her vesile ile en küçüğünden en büyüğüne kadar karşı oldukları Cumhuriyetin en önemli ilkelerinden laik'lik! İlke olarak yaşananlara zıttır!

Başın bağının politika malzemesi yapıldığı yerde, kadının her hususiyeti ile istismar edilip politika malzemesi yapıldığı yerde, başın bağının önümüzdeki seçim öncesinde bir malzeme vesilesi ve istismarı olduğunu bilmeyecek kadar saf olanların Türkiye ve dünya gündeminden haberleri yoktur deriz.
Atatürk deyimi ile din ait olduğu yerde, temiz vicdan sahnesinde yaşanmalıdır. Kadının ve başının bağının politika malzemesi yapılması seçim sath-ı mailine girilmiş şu günlerde malzeme yapılması, malzeme yapılmalarına ve üzerlerinden belli planların uygulanmasına rıza gösteren ve Cumhuriyet parlamentosuna baş bağı ile giren kadınları kınıyorum.

Hem üzerimizden artık politika yapılmasın mesajları vereceksin hemde baş bağı ile düne kadar açık başla girdiğin parlamentoya baş bağı ile girerek erkeğin üzerinizden hala politika yapmalarına izin vereceksiniz. Kınanmayacak şey mi bu?

02.11.2013
Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.