Tekil Mesaj gösterimi
Eski 03.11.13, 03:12   #49
Dilbade
Üye

Dilbade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 7
Ettiği Teşekkür: 267
Aldığı Teşekkür: 229
Rep Derecesi : Dilbade Karimasını arttırmak için doğru yerdeDilbade Karimasını arttırmak için doğru yerdeDilbade Karimasını arttırmak için doğru yerdeDilbade Karimasını arttırmak için doğru yerdeDilbade Karimasını arttırmak için doğru yerdeDilbade Karimasını arttırmak için doğru yerdeDilbade Karimasını arttırmak için doğru yerdeDilbade Karimasını arttırmak için doğru yerdeDilbade Karimasını arttırmak için doğru yerdeDilbade Karimasını arttırmak için doğru yerdeDilbade Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Ruhu Çıplak Türbanlılar

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ala'turka Mesajı göster
Nalıncı keseri gibi hep kendi tarafınıza yontmanıza şaşırıyorum,
Toplumun büyük bir kesimi tarafından kullanılıyormu bu türban dediğiniz, kullanılıyor,
Bizim kültürümüzde yerinin olması veya olmamasının ne önemi var, buna saygı duymak gerekmezmi,
Bu gün giyilen kıyafetlerin hangisi bizim kültürümüze uyuyor.

Bütün bayanların giydiklerini bu kadar araştırıyormuyuz,
mesela bu yaz kısa şort modaydı bayanlar arasında, peki bu kıyafet bizim kültürümüzde uyuyormu diye benim bir itirazımı gördünüzmü?
göremezsiniz, çünkü ben demokratım, kimsenin giyim kuşamıyla uğraşmam
1-Toplumun büyük kesimi de türbansız, peki neden türbansızlar Allah'a inanmalarına karşın sırf başları örtülü değil diye dinsiz, inançsız lanse ediliyor.

2-Cennete sadece türbanlılar mı gidecek. Kafi mi?
Cenneti bu dünyada tapulamanın garantisi var mı bir bez parçası ile. Aslolan ruh, edep, iyi niyet, halim selim dürüstlük değil mi?

3-Din büyüklerinin dahi tüm sünnetlere ve itikada dikkat ederek yaşamalarına rağmen ya cennete giremezsem diye gözyaşı döktüğü anları okumuş olmalısınızdır.

Peki toplumun çoğunluğu niçin örtülü ise bu kadar kibir dolu?

Ne Mutlu Türk'üm Diyene !
Dilbade isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Dilbade'in Mesajına Teşekkür Etti.