Tekil Mesaj gösterimi
Eski 03.11.13, 05:29   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 542
Mesajlar: 2,817
Ettiği Teşekkür: 21800
Aldığı Teşekkür: 11422
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Odtü'ye Destek ve Köstek

ODTÜ'YE DESTEK VE KÖSTEK

ODTÜ olayları, öğretim ve öğrenim görevlilerinin direnişleri tıpkı GEZİ olaylarında olduğu gibi basite indirgendi, hükümet ve yandaşı haline getirilmiş basının yazar ve çizerleri tarafından basite indirgenerek yorumlandı. Sadece bir ağaç kesimine karşı çıkılıyormuş havası verilerek topyekün hükümete karşıtlığın bir ifadesi olan direniş basite indirgendi. (Bir tek ağaç ve yeşilin katledilmeside çok önemli ve ayrı bir olaydır) Canım ne olacak! Ağaç kesildiyse yerine yüzlercesini dikeriz diyerek olaylar sulandırılmaya ve mecrasından bilinçli olarak saptırılmaya çalışıldı. Topyekün hükümete, uygulamalarına karşıtlık görmezden gelindi, göstermezlikten gelindi ve bu minval devam ediyor.

Gezi olaylarında soğutma çabaları polis gazı ve copu ile devam edip, güncelliğini yitirmesi sağlanıp tencere tava çalanların peşine düşülmesi ile devam ediyor..

Şimdi sırada ÖDTÜ var! Olay başlangıcı imam Tayyip hazretlerinin ÖDTÜ ziyareti ile başlıyor... Bu ziyaret esnasında çok şiddetli protestolar ile karşılanması, protestocu öğrencilere öğretim görevlilerinin destek vermesi ve imam Tayyip hazretlerinin bundan rahatsızlık duyarak ÖDTÜ öğretim ve öğrenim görevlileri hakkında aşağılayıcı sözler sarfetmesi ile son buluyor diyemeyeceğiz. Çünkü kindarlığı ve acımazsızlığı yüzündeki mimiklerine ve höykürürken sesinin tellerine yansıyan AKP başbakanı ÖDTÜ'ye dersinin verilmesi gerektiğini şürekasına hissettiriyor yol açma bahane, olaylar başlıyor bu bahane ile polis gece gündüz gaz sıkıyor cop kullanıyor!
İşin özünde bu yatıyor!
 
ÖDTÜ olayları başlayınca dünyanın önde gelen kuruluşları burada neler oluyor diye kulak kabartınca AKP başbakanının kindarlığını anlıyor ve ODTÜ'ye bir destek de "Massatchusetts İnstutite of Tecnology'den" filozof düşünür Chomsky'den geliyor.. İmza kampanyaları başlıyor, Yale, Boston, Harvard gibi çok ünlü Üniversiteler yanında Dünyanın başka Üniversitelerinde destek aktivitelerinin devam ettiği haberleri geliyor ve basından takip ediliyor.
Ayrıca Türkiye'de FEMEN kuruldu, Dünya FEMEN örgütü ÖDTÜ'ye hanımların ilginç resim görüntüleri ile destek sundular. Dünya kamu oyunda faşizan hareketlerin önlenmesine ilişkin bu destek ve imza kampanyalarını doğrusu çok dikkatli olmakla birlikte kayda değer buluyorum.

Dünya bilim özgürlüğünden yana olanlar, bilim yuvalarına, bilim adına eğitim ve öğretim kurumlarında ki öğretim görevlisi ile öğrenim görevlisi olan öğrencilere bilim adına destek verirken, Cumhuriyet döneminde ilk defa ve elan siyaseten iktidar olanlar döneminde olmadık ve olamayacak şekilde Üniversite içlerinde öbeklenmiş, kadrolaşmış yönetici ve eğitici konumunda ki İRTİCA militanları cirit atarak, Dünya'nın destek olduğu ÖDTÜ'ye içerden köstekler ve kınamalar geliyor.. Kim tarafından adı Üniversite ve eğitim görevlisi olanlar tarafından.
 
Buyrunuz bir bakınız! Kadrolaşma ve Üniversite bünyesinde parselleşmenin ilginç örneği ve ÖDTÜ idaresine ve öğrencilerine karşı çıkan Bingöl Üniversitesi ve kuvvetli yürütme kurulu;
Rektör; Prof. Dr. Gıyasettin Baydaş
Rektör Yrd.; Prof. Dr. Burhanettin Baydaş
Öğr. Üyesi; Yrd. Doç. Abdulvahap Baydaş
Öğr. Üyesi; Yrd. Doç. Zeynep Baydaş
Araştırma Gör; Mahmut Baydaş
Araştırma Gör; Fatma Baydaş.
Bu soy isimleri bir arada gören vatandaş haklı olarak soruyor ulan burası Üniversite mi? Yoksa imamın çiftliğimi?
Nerenin ve kimin çiftliği olduğuna engin sağ duyusuna güvendiğim FG üyesi değerli arkadaşlarım herhalde karar verirler.

Bizler zaman zaman kadrolaşmadan, siyasi ve militanca kadrolaşmanın devleti ve kurumları parselleme adına yapılan yanlışlarla, ülkenin temel idari ve sosyal düzeni olan Cumhuriyet ve ilkeleri işte böyle yıkılır dediğimizde, beni bağışlayın ama ilk defa ben demiştim diyeceğim veya bakın ben dememişmiydim diyeceğim. İşte devlet böyle yıkılır, böyle bölünür, böyle parsellenirse, dilden başlayıp Alfabeye uzanan, adları değiştirilen ve Kürtçeleştirilen beldeler olursa, Bayrağımız şimdilerde tek tük bazı yerlerde dalagalanırken yerine PKK çaputu Bayrak olarak asılırsa, devlet dairelerinde kerhen asılı durmasına izin verilen Atatürk resimleri yanına ve yerine Abdullah Öçalan resimleri asılırsa, doğu ve güneydoğu bölgeleri dışında, Karadeniz bölgesinden nufus kesafeti sağlamak adına İstanbul bölgesine, Sultanbeyli'sine, Dudullu'suna, Ümraniye'sine, Sultançiftliğine, Taşdelenine vb yerlere taşıması yapılanlar ev ve hane edindikleri yerlerde Atatürk yerine imam Recep resimleri asarlarsa hiç şaşırmayın, olmaz böyle şey biz varken yapılamaz böyle şey demeyin!
Siz varkende bu ülkede yıkım ve bölünme adına, yurtseverlerin tasviyesi adına, TSK'nın tasviyesi adına, Atatürk ve ilkelerinin yok edilmesi adına çok şey yapıldı! Siz, biz, onlar ne yapabildik? Lütfen sorgulayınız!

Şahsen çok önemsiyorum, bazı vatandaşlar bu yazdıklarımızın farkında ve bilince olarak biz zaten bunları biliyoruz diyor ama tepki birliğinde yeterli çabayı göstermiyor ve aktif olamıyor, aktivistler içinde örgütlü yerini alamıyor. Olanları tebrik ve takdir ediyorum.

Bizde meşhur bir söz var;"Halayık becerildikten, evin hanımı becerildikten sonra kapıya basırık vursan ne olacak? Mütecaviz zampara yapacağını yaptıktan sonra! Teşbihte hata olmaz derler ve biz yine sürc-i lisan ettik ise affola diyelim. Nice güzel günlere inşallah temennisiyle.
 
03.11.2013
Mustafa AKTEN
 
 
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.