Tekil Mesaj gösterimi
Eski 03.11.13, 14:04   #1
Canan
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 5988
Mesajlar: 25,819
Ettiği Teşekkür: 100679
Aldığı Teşekkür: 141554
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Başı Açık Öğretmenlere Bu Belgeyi İmzalatıyorlar


Başı açık öğretmenlere bu belgeyi imzalatıyorlar


Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, başı açık memur ve öğretmenlere, türbanlılara karşı "provokatif eylemde bulunulmaması" için uyarı gönderdi.

Öğretmenlere tebligat yapılırken imzalatılmak istenen belgeye bazı öğretmenler itiraz ederek imza atmadı. İmzalatılmak istenen metinde "başörtüsü ve türban dışındaki kılık kıyafetlerle görevini yerine getirmek isteyen personellerin..." şeklindeki ötekileştirici ifadelerin bulunması ise dikkat çekti.

"Kılık Kıyafet Yönetmeliği" başlığı ile gönderilen ve öğretmenlere imzalatılan belgede şu ifadeler kullanıldı:

"08/10/2013 tarihli ve 28789 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Çalışan Personelin Kılık ve Kıyafetine Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına İlişkin Yönetmelik hükümleri doğrultusunda başörtüsü ve türban dışındaki kılık kıyafetlerle görevini yerine getirmek isteyen personellerin (Öğretmen, Memur, Hizmetli vb.) Okul Müdürleri tarafından uyarılması, bu yönde oluşacak provokatif eylemlere izin verilmemesi, istismarın önlenmesi ve bu konuda duyarlı olunması hususunda gereğini önemle rica ederim.

Mehmet Arı

Müdür a.

Şube Müdürü"

İMZALAYAN MEMUR: BEN SADECE AKTARDIM


Odatv'nin görüştüğü belgenin altında imzası bulunan Şube Müdürü Mehmet Arı, sözkonusu metnin Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden geldiğini, kendisinin metnin içeriğine hiçbir müdahalede bulunmadan imzalayarak okullara gönderdiğini söyledi. Sözkonusu yazının 9 Ekim tarihinde geldiğini söyleyen Arı, "görevim gereği imzalayarak duyurdum, hehangi bir kelime eklemedim" dedi. Arı "başörtüsü ve türban dışındaki kılık kıyafetlerle görevini yerine getirmek isteyen personel" ifadesiyle kimlerin kastediğine dair bilgisinin olmadığını söyledi. Arı, öğretmenlere tebliğ edilen belgenin imzalatılması durumunun ise tamamen okulların inisiyatifinde olduğunu söyledi.

İşte o belge:


__________________


Canan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.