Tekil Mesaj gösterimi
Eski 04.11.13, 23:36   #27
Basakca
Yönetici

Basakca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Aug 2009
Konular: 2153
Mesajlar: 12,717
Ettiği Teşekkür: 82598
Aldığı Teşekkür: 78905
Rep Derecesi : Basakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Atatürk'ün Ölümü - Cenazesinin Defnedilmesi | Resimli Anlatım (1938

Belki bir saattir bu sayfadayım. Onu anlatan kitaplardan defalarca okumama rağmen satır satır yine okudum. Bizlere yol gösterici sözlerinin derinliğini düşünürken çocukluğumdan bu güne kadar yaşadığım anlar dimağımda hepsi yeniden canlandı.. Derin düşüncelere dalmışken bir nefes alayım diye balkona çıktım.

Ama olmadı.

Dönüp yine Atamın cansız bedenine ait olan fotoğraflarına daldım. Zira düşüncelerimde her ne kadar da umutsuzluk olmazsa son yıllarda yaşanan olaylar Atamın biz çocuklarına emanet etmiş kutsal değerlerimizi peşkeş çekenlere karşı bir şey yapamamanın derin üzüntüsü doldu doldu taşti.

Gençliğine o kadar çok güveniyordu ki, zamanın değişebileceği hakkında bile uyarıda bulunuyordu. Sakın gaflete, çıkarlara kapılmayın demeye getiriyordu.

Zamanın çarkı acımasızca ilerken güçün akıl ve ilimden ibaret değil de birilerine yamanaraktan elde edilebileceğini sanan, bizlere miras bıraktığı değerleri hiçe sayanları görseydi ne yapardı diye çok merak ediyorum.

Satırlar, sayfalar, ciltler dolusu, yazmak istiyorum. Gel. Gel de gör. Muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için uğraştığın bu milleti gel de gör. Ne hale düşürdüler, bir paket için onurlarını haysiyetlerini nasıl hiçe saydılar.__________________
Kendimi yıllanmaya bırakılmış üzüme benzetiyorum.
Çıkan ya sirke olacak, ya da köpek öldüren!
Basakca Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
12 Üyemiz Basakca'in Mesajına Teşekkür Etti.