Tekil Mesaj gösterimi
Eski 05.11.13, 02:07   #68
Zorba
F£N£RBAHÇ£

Zorba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1
Ettiği Teşekkür: 33
Aldığı Teşekkür: 206
Rep Derecesi : Zorba Karimasını arttırmak için doğru yerdeZorba Karimasını arttırmak için doğru yerdeZorba Karimasını arttırmak için doğru yerdeZorba Karimasını arttırmak için doğru yerdeZorba Karimasını arttırmak için doğru yerdeZorba Karimasını arttırmak için doğru yerdeZorba Karimasını arttırmak için doğru yerdeZorba Karimasını arttırmak için doğru yerdeZorba Karimasını arttırmak için doğru yerdeZorba Karimasını arttırmak için doğru yerdeZorba Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: Kabadayi
Standart Cevap: Ruhu Çıplak Türbanlılar

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Insanlikarayan Mesajı göster
Bildigin Dogrularin yaninda, gercekleri olmamis kabül edipte, Hayatini yalana adamis oldugundan haberin var ama degilmi?.

Peygamberimiz, Cuma namazi icin, SAUdi kiraliyetinden Davettiye almis.

Bu Davettiyede, Altin islemeli halilar üzerinde, Cuma Namazini kilabilirmis!.

Peygamberimiz, Cuma Namazinda, Allahin Huzuruna ciktiginda, herkesle ayni oldugunu söyleyip, Kiraliyetin Davettiyesini RED etmis!.

Gül Davasinda ne yaziyordu?.

Kiraliyet, Abdullah´la, Hac´a Gelenleri sereflendirmis!.

Burada Basit Cuma Namazindan bile bahsetmiyoruz´ki, buna Abdullah bile gec gelse, beklenmez!.

Hac´a Gidenler, Allahin Huzuruna cikmak icin oralara variyorlar, bunlarin Siniflandirma sistemini görmek icin degil!.

Böylelerinin ne Hac´i Kabül görür, nede Duasi!.

Seytan diye bunlar Taslanmasi lazimdi!.

Kusura bakma ama, sen ne icin namaz kiliyorsun´ki?.

Allahin Huzuruna cikarken, önündeki Pantolonlarimi yoksa kontrol ediyorsun?.
Micazen kullanılan kelimelere yorum yapmışsınız fark etmeden Dar pantolonludan kastım bayandı. Hani şu yeni moda türbanlı grubu. Modayı en yakından takip edenler.
Siz beni tanımadığınızdan sadece bir iki yorumumdan eleştiriyorsunuz belki haklısınız ama 5 vakit namaz kılan biri değilim.
Dini inandığım gibi yaşamam doğrudur ama yaşamadığımı inkar etmem. Bildiğimi söylerim ama uygulamam. Acaipimdir. 2 kadeh içince keyfim gıcır olur, kimseyle münakaşaya girmem. Bilirim elimi kaldıramam oan çünkü. Ama doğru bildiğim her zaman doğru bildiğimdir.

Peygamber Efendimizin hayatını da, zamanındaki ümmetini de, emirlerini de, yasaklarını da çok iyi biliyorum şükürler olsun.

Ama şunu biliyorum ki ben ne düşünürsem düşüneyim. Birinin yaptığına kalkıp ta yanlış yapıosun desem bile. Onun ne niyetle yapacağına karar verecek olan ben değilim.

İlk kez sizin gibi uzun yazdım ufak bir hikaye ile devam edicem. Bunu rahmetli dayım anlatırdı;

Adamın biri namaz kılmayı bilmezmiş. Ama çok istermiş. Adam çobanmış ve dağda tek başına yaşarmış. Allah(c.c) bu kulunun bu istekliliğini görüp Hz. Hızır'ı görevlendirmiş ve çobana namaz kılmasını öğretmesini söylemiş.
Hızır bu çobanın yanına gidip sormuş; 'Nasıl namaz kılıyorsun sen?' Çoban cevap vermiş; 'Yatıyorum Allahdiyorum, kalkıyorum Allah diyorum. Bana kimse öğretmedi bende kendimce yapıyorum' Hz.Hızır 'Olmaz o öyle, gel ben sana öğreteyim' demiş ve başlamış öğretmeye.

Bir kaç gün sonra artık görevinin bittiğini ve çobana namaz kılmayı öğrettiğini düşünen Hz.Hızır çobanla vedalaşıp atına atlamış. Dağları, dereleri hatta denizleri aşmışken bir ses duymuş. Çoban denizin üstünde koşarak kendisine koşuyor ve şöyle sesleniyormuş ' Dur yabancı, secdeye vardığımızda ne söyleyeceğimi unuttum. Ne olur bir daha söyle de yanlış bişiler söylemeyeyim'
Hz.Hızır şaşkınlık ve hayranlıkla konuşmaya başlar. 'Allah(c.c)'ın hikmetini sorgulayacak değilim ya çoban. Sen bildiğin gibi kılmaya devam et. Allah(c.c) kabul eder inşallah...'

Dedim ya hikaye. Ama bence çok güzel bir anlamı var. Ne yaparsanız yapın niyetiniz hep iyi olsun, iyi olanı niyet edin ki yaşadıklarınızda niyetleriniz kadar temiz kalabilsin.

Saygılarımla