Tekil Mesaj gösterimi
Eski 05.11.13, 15:37   #5
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1166
Mesajlar: 12,141
Ettiği Teşekkür: 50924
Aldığı Teşekkür: 44328
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Yalan, Dolan, Fitne, Fesat... Üç Kağıtçılar ve 1001 Suratlar.

@paneb

Kendini olayların ve gelişmelerin dışında konumlandırmış bir izleyici edasıyla yazmışın. O yaptığın itidal çağrıları maalesef bu islamofaşist rejimin işine yarayacaktır.

Devletin tüm kurumlarını (ordu dahil) Meclis çoğunluğu ve Çankaya desteği ile ele geçirmiş ve kendinden olmayana bir kurumda çaycı olma şansı bile vermeyen, eleştiri kabul etmez; eleştirenleri de baskı, zor ve hatta kurşunla yok etmeye çalışan bir dikta ile karşı karşıyayız.

Onca masum bilim adamının, gazetecinin, subayın, milletvekilinin nasıl gizli tanıklar, uyduyrma CD' ler ve ihbarlarla hapse doldurulduklarını sen de gördün. Medyayı ekonomik tehditlerle esir aldıklarını ve tek tip bir medya yaratmaya çalıştıklarını da gördün. Muhalif olan her sesi kısmak için polis ve yargı gücünü nasıl kullandıklarını da görüyorsun.

Maalesef senin çağrılarına uyup bu saatten sonra naiflik yapacak pembe gözlüklerimiz yok artık.

Ben yukarıda kendilerine en bağlı kesim olan ve toplumu kutuplaştırmak amacıyla kullandıkları türbanlı kızlara yaptıkları ihaneti yazmıştım sadece. Ancak çok iyi biliyoruz ki, sadece o kızlara değil, toplumun tümüne ve vatana ihanet içersindeler.

Bugün sadece itidalli olmak, sadece anlatmak ve tartışmak söz konusu değildir. Toplumsal bir beyin yıkama mekanizması kurmuşlar ellerindeki medya ile. Görüşlerini, fikirlerini anlatmak, tepkilerini dile getirmek üzere anayasal haklarını kullanmak için sokağa çıkanların sokaklarda nelere maruz kaldığını görmüyor musun?

Tartışma ve ikna etmek, karşında tartışmaya ve iknaya açık bir iktidar ve insanlar varsa yapılır. Faşistler tartışmazlar. Korkarlar tartışmaktan. İşte o yüzden başbakanları 12 yıldır tek bir kere bile bir muhalif gazeteci veya siyasetçiyle halkın önünde karşı karşıya gelemedi.

Hala iyi niyetle ''tartışalım, ikna edelim, dinleyelim, dinletelim'' havalarında gezmek sadece bu iktidarın işine yarar ki ona bile tahammülleri yok.

Faşizme karşı mücadelede ahlaki ve vicdani sınırlar içinde kalmak şartıyla her yol mübahtır. Çünkü faşizm asla sadece tartışmakla, konuşmakla gitmez.

Atatürk de senin mantığında olsaydı, şimdi yaşıyor olsa hala sömürge bir ülkede çene çalmaya devam ediyor olacak, sömürgeciler ve yerli uşakları da bildiklerini okumaya devam edeceklerdi... Ha eğer Atatürk' ü hapse tıkmaz veya öldürmezlerse...

Anlatabildim mi?
__________________
zafere kadar devrim
Aristo Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.