Tekil Mesaj gösterimi
Eski 05.11.13, 23:04   #4
ala'turka
Yasaklı Üye

ala'turka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 15
Ettiği Teşekkür: 2110
Aldığı Teşekkür: 3866
Rep Derecesi : ala'turka muhteşem bir gelişmedeala'turka muhteşem bir gelişmedeala'turka muhteşem bir gelişmedeala'turka muhteşem bir gelişmedeala'turka muhteşem bir gelişmedeala'turka muhteşem bir gelişmedeala'turka muhteşem bir gelişmedeala'turka muhteşem bir gelişmedeala'turka muhteşem bir gelişmedeala'turka muhteşem bir gelişmedeala'turka muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Afedersiniz, muhafazakar arkadaşlarım var.

Muhafazakar bir olarak söylüyorum,
Yukarıdaki tanımların çoğunu kabul etmiyorum,

Evet muhafazakarın bir korkusu vardır, o da toplumun dejenere olması,
Toplumda güzel olan örf ve adetlerin unutulması, gençlerin saygı ve sevgiden yoksun büyümeleri,

Hayatın zorluklarına karşı sigorta olan geniş ailenin çekirdek aileye dönüşmesi,
bunun sonucunda nesillerin ruh halinin bozulması,

Toplumu rahatsız eden bu gün olduğu gibi hırsızlık gasp ve bağımlılık yapan madde kullanıcıların artması,
evet muhafazakarı korkutur.

Gelelim hoşgörü meselesine,
Kendi adıma söylüyorum tabi hoşgörüsüzlük gibi bir tabir kitabımda yazmaz,
Şahsen benim en büyük hobim, farklı din yada düşüncedeki insanlarla dostluk kurmak,
ve bunu başarmış durumdayım,

Şişlideki yahudi arkadaşım moşeyle geçen gün evinde nescafe içtik uzun uzun sohbet ettik, adam şeker
Kurtuluşta ermeni zartar teyze, oğlu hampar sivas ermenilerinden, tam bir anadolu insanı
Sarıgazide alevi kardeşler, biri marksist hep siyaset konuşuruz, tatlı tatlı atışırız, yanlarına vardımmı kolay kolay salmazlar,
Kemalist arkadaşlarım bir alem, yirmi yılı aşkındır hep tartışırız, hala Türkiyeye şeriat gelecek

Niye anlattım bunları, her sakallıyı dede sanmayalım,
ön yargılardan kurtulmamız gerkiyor,
ala'turka isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz ala'turka'in Mesajına Teşekkür Etti.