Tekil Mesaj gösterimi
Eski 06.11.13, 03:29   #8
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 982
Ettiği Teşekkür: 45973
Aldığı Teşekkür: 39537
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Afedersiniz, muhafazakar arkadaşlarım var.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ala'turka Mesajı göster
Muhafazakar bir olarak söylüyorum,
Yukarıdaki tanımların çoğunu kabul etmiyorum,

Evet muhafazakarın bir korkusu vardır, o da toplumun dejenere olması,
Toplumda güzel olan örf ve adetlerin unutulması, gençlerin saygı ve sevgiden yoksun büyümeleri,

Hayatın zorluklarına karşı sigorta olan geniş ailenin çekirdek aileye dönüşmesi,
bunun sonucunda nesillerin ruh halinin bozulması,

Toplumu rahatsız eden bu gün olduğu gibi hırsızlık gasp ve bağımlılık yapan madde kullanıcıların artması,
evet muhafazakarı korkutur.

Gelelim hoşgörü meselesine,
Kendi adıma söylüyorum tabi hoşgörüsüzlük gibi bir tabir kitabımda yazmaz,
Şahsen benim en büyük hobim, farklı din yada düşüncedeki insanlarla dostluk kurmak,
ve bunu başarmış durumdayım,

Şişlideki yahudi arkadaşım moşeyle geçen gün evinde nescafe içtik uzun uzun sohbet ettik, adam şeker
Kurtuluşta ermeni zartar teyze, oğlu hampar sivas ermenilerinden, tam bir anadolu insanı
Sarıgazide alevi kardeşler, biri marksist hep siyaset konuşuruz, tatlı tatlı atışırız, yanlarına vardımmı kolay kolay salmazlar,
Kemalist arkadaşlarım bir alem, yirmi yılı aşkındır hep tartışırız, hala Türkiyeye şeriat gelecek

Niye anlattım bunları, her sakallıyı dede sanmayalım,
ön yargılardan kurtulmamız gerkiyor,
Sen onla bunla konuşarak kendini kandırmaya devam et. Git ermeni ile, rum ile, komünist ile bilmem kim ile konuş... Bir de AKP denen partinin ele geçirdiği devlet var karşımızda duran...

Yazmışın:

Alıntı:
Evet muhafazakarın bir korkusu vardır, o da toplumun dejenere olması,
Toplumda güzel olan örf ve adetlerin unutulması, gençlerin saygı ve sevgiden yoksun büyümeleri,
O senin muhafazakarlar değil mi toplumda iyi olan ne varsa paraya ve menfaate endeksleyenler? Bu ülkeyi muhafazakarlar kadar kimse dejenere etmemiştir. Herif muhafazakar, gidiyo utanmadan BOP eşbaşkanı olup 1,5 milyon müslümanı kıtır kıtır doğrayan amerikan askerlerine dua ediyo ve o muhafazakarlar bu adama hala oy veriyo? Neyin muhafazakarlığı? Bir konserve kutusu bile içindeki bamyeyi 40 sene muhafaza/kar edebiliyor da, bunlar 10 sene de imandan çıktılar AKP muhafazakarlığı (!) sayesinde...

Alıntı:
Hayatın zorluklarına karşı sigorta olan geniş ailenin çekirdek aileye dönüşmesi,
bunun sonucunda nesillerin ruh halinin bozulması,
Biziz o çekirdek aileyi savunanlar... 4 eşliliği biz mi savunduk aileler geniş olsun diye? Aile çekirdek olmaktan çıkıyor edendiii... Çok eşlilik revaçta artık. Bak Tekbir giyim... 500 kağıda moda türban satıyo ve sahibi 4 eşli... Sizin sayenizde...,,

Alıntı:
Toplumu rahatsız eden bu gün olduğu gibi hırsızlık gasp ve bağımlılık yapan madde kullanıcıların artması,
evet muhafazakarı korkutur.
Heee... O yüzden ne zaman muhafazakarlık güçlenirse ortalık hırsızlarla, gaspçılarla, madde kullanıcılarıyla, tecavüzcülerle ve kadın katilleriyle dolar...

Şaka yapma artık; biraz ciddi olmayı dene muhafazakar!

12 sene önce de suç vardı; hırsız, gaspçı, ocu bucu vardı...

Bir de bugüne baksana...

Herif Deniz Feneri ile Avrupa' nın en büyük vurgununu vuruyo, ceza alan yok!

Neyin muhafazakarlığı bu?

Ben o muhafazakarlara bir küçük domates konservesine verdiğim değerin binde birini vermem...

Muhafazakarlarmış... Hadi ordan... Para, çıkar, fitne ve fesatın muhafazakarları...