Tekil Mesaj gösterimi
Eski 06.11.13, 10:29   #1
Cansuyu
« Gün Batımı »

Cansuyu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1857
Ettiği Teşekkür: 20107
Aldığı Teşekkür: 34522
Rep Derecesi : Cansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Neseli
Standart Fakir Ülkenin Zengin Başbakanı! | Rahmi Turan

Örtülü ödenekte Başbakan Tayyip Erdoğan harcama rekoru kırdı.
Nereye ve kime harcandığı bilinmeyen, gizli tutulan işlerde kullanılan örtülü ödeneğin ilk 9 aylık bilançosu 920 milyon 523 bin lira!
Örtülü ödenek nedir?
Kapalı istihbarat ve kapalı savunma hizmetleri, devletin millî güvenliği, siyasi, sosyal, kültürel amaçlar ve olağanüstü hizmetlerle ilgili hükümet gerekleri için kullanılmak üzere Başbakanlık bütçesine konulan ve Başbakan’ın emrine verilen ödenektir.
Başbakan bu paraları dilediği gibi harcar ve kimseye hesap vermez.
Gelmiş geçmiş Başbakanlar arasında, harcama rekoru Başbakan Erdoğan’a ait.
Sadece geçen ay harcanan paranın tutarı 46.9 milyon lira…
Geçen yıl örtülü ödenekten harcanan para toplam 1.2 milyar lira olmuştu…
Bu yıl o büyük rakam da aşılacak…
Geliri Türkiye’den kat kat daha fazla olan İngiltere’nin Başbakanı bile böyle harcama yapamıyor!
Ülkedeki yoksulluğa bakmayın siz!
Aslında zengin milletiz vesselam!

Sürpriz aday Prof. Özen Güven

Yerel seçimlere 5 ay kaldı.
Bakırköy, İstanbul’un en büyük ilçelerinden biri… Tek başına Türkiye’nin birçok ilinden daha büyük…
Listelere şöyle bir baktığım vakit, CHP’li Bakırköy Belediye Başkanı aday adayları arasında çok ilginç ve güçlü bir isim gördüm:
Profesör Doktor Özen Güven…
Bence sürpriz bir isim… “Keşke Özen Hoca aday yapılsa” diye düşündüm… Onu İstanbul Ünivesitesi‘nde görev yaptığı günlerden beri tanırım.
Alanında çok başarılı bir doktordur. Sadece doktor olarak değil, yönetici olarak da çok iyidir.
İstanbul Üniversitesi Kardiyoloji Enstitüsü Başkanlığı yaptığı günlerdeki başarıları hâlâ anlatılır. Bahsettiğim hastanenin halk arasında bilinen adı ünlü Haseki Hastanesi’dir. Onun, Haseki’deki çalışmaları bir efsane haline gelmiştir.
Halen Doğu Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesi olan Prof. Dr. Özen Güven, yıllardır şifa dağıttığı hastalardan alacağı oylarla bile önemli mesafe kazanır.
Uzun yıllardır Bakırköy’de yaşayan Prof. Dr. Özen Güven’in, Bakırköylü hemşerilerine hizmet için atıldığı siyasi mücadelede başarılı olmasını diliyorum.

Hırsızın hiç mi suçu yok?

“İkramiye tuzağı!” başlıklı bir yazı yazarak okurlarımı uyarmıştım…
Meğerse tuzağa düşen o kadar çok kişi varmış ki…
Bunların arasında İzmirli bir gazeteci arkadaşım da bulunuyor…
Yazdığı mektupta başından geçenleri şöyle anlatıyor:
“Sevgili ağabey… Yazılarınızdan birinin adı ‘İkramiye tuzağı’ başlığını taşıyordu.
Ben de bu salaklardan biri oldum ama mücadelemi sürdürüyorum.
Bayram öncesi, eşimin telefonuna gelen mesajda, sizin de belirttiğiniz gibi, “200 TL. ödül kazandınız, şu telefonu arayarak, bu işlemi aktifleştirebilirsiniz” yazıyordu. Eşim, telefonla dönüş yapmış…
‘Garanti Teknoloji Ürünleri’ üzerinden aranıyor, alışveriş yapması isteniyordu. Yaklaşık 2 bin lira tutarında bir ürün paketini 942 liraya indiriyorlar ve cazibesini de 12 ay takside bağlıyorlardı.
Bize bildirilen cep telefonunu aradım ve bu siparişin iptalini istedim. ‘Olmaz efendim’ dediler. ‘Neden olmasın, daha ürününüzü bile almadım’ dedim… Ve bankaya başvurup kredi kartımı iptal ettirdim.
Bayramın birinci günü sipariş geldi, tabii ki almadım, görmeden geri yollattım.
Bir gün sonra ise kredi kartımdan 942 liranın bloke edildiğini, ilk taksitin de kesildiğini öğrendim.
Kısacası dolandırılmıştık!”

* * *

“Hâlâ aynı mesajları herkese yolluyorlar. Bu defa ‘10 inç tablet bilgisayarınızı almayı unutmayın. Aktifleştirmek için şu numaraya başvurun.’ diye mesaj geldi.
Sevgili ağabey, ben bu paranın peşindeyim. Yasal girişimlerim sürüyor. Ben siparişi görmedim ve almadım. Sizin ağır sözlerinizi de hak ettiğimi kabul ediyorum ama soruyorum:
Hırsızın hiç mi suçu yok? Bu nasıl devlet?”

Tebessüm

Alkol ve çirkinlik!

Ünlü İngiliz Başbakanı Churchill, mükemmel bir siyaset adamıydı ama alkole zaafı vardı ve viski içerdi.
1940’lı yıllarda bir gün parlamentoda konuşurken, çirkin bir kadın olan muhalefet milletvekili onu aşağılamak için “Sen yine çok içmişsin. Sarhoş!” diye bağırdı.
Churchill kadına baktı ve gülümseyerek:
“Olsun hanımefendi” dedi “Ben yarın sabah ayılacağım. Ama siz hep böyle çirkin kalacaksınız!”

Sözcü

Cansuyu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz Cansuyu'in Mesajına Teşekkür Etti.