Tekil Mesaj gösterimi
Eski 06.11.13, 21:01   #14
C.Cienfuegos
Uzman Üye

C.Cienfuegos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 95
Ettiği Teşekkür: 1191
Aldığı Teşekkür: 5226
Rep Derecesi : C.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Cevap: Afedersiniz, Muhafazakar Arkadaşlarım Var.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi SerseriGezgin Mesajı göster
Muhafazakar düşünce bana göre çağın en büyük kanseri. Kendilerinden olmayanları bile muhafaza etme isteği var sonuçta. Onların giyimlerine kuşamlarına ahlaklarına el uzatma isteği var. Bunun kılıfı ise ahlaksızlık olarak uydurmuşlar. Toplumsal kurallar demişler.

Toplumsal ahlaka veya toplumsal bir kurala hiçbir zaman inanmadım. Muhafazakarların savunduğu normlar dini inanca dayalı normlar ve bu normlar zaten insanın doğasında olan şeyler. Güzel ahlak için dine gerek yok. ama suçu yaratmak istiyorsan kuralıda yaratırsın o hesap..

Kısacası toplumsal normların yok edilmesi insanı dahada özgürleştireceğini düşünenlerdenim. Özgürlüğün getireceği kaos bu kanserin yok edilmesini sağlayacaktır.
Elinize sağlık, koyulaştırdığım yerlere katılıyorum, insan doğasında zaten var olan bazı kurallar vardır, nadiren insanlar bu kuralların dışına çıkar. Hırsızlığı, gaspı ya da madde kullanımını toplumun çok az bir kısmı kendiliğinden yapar. İnancı olmadığı halde ya da dindarlığı fazla olmayan teistlerden iyi insan olanlar, buna kanıttır.
İkinci olarak, muhafazakar toplum, çoğunluğu oluşturduğunda, kendisi gibi olmayanın da hayatını bazı bahaneler ile düzenlemek ister. Bir insanın kendi kızına, erkek arkadaşıyla yaşama izni vermemesi o aileyi bağlarken, başkalarının kız ve baba arasındaki konuya muhafazakarlık adıyla dahil olmak istemesi yanlıştır. Birilerinin ihbarcılık yapması da benim ahlakıma uygun değildir, çünkü sonucunda canlar yanabilir, yanmasa bile insanların huzuru kaçabilir, buna rağmen kimseye zararı olmayan bir davranışı aileye şikayet etmek benim ahlakıma ait bir davranış değildir. Gündeme değinerek notumu düşeyim.

"Tanrım, artık bir ateist olduğum için beni bağışla , ama Nietzsche'yi okudun mu?"

John Fante
C.Cienfuegos isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz C.Cienfuegos'in Mesajına Teşekkür Etti.