Tekil Mesaj gösterimi
Eski 06.11.13, 21:08   #15
C.Cienfuegos
Uzman Üye

C.Cienfuegos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 95
Ettiği Teşekkür: 1191
Aldığı Teşekkür: 5226
Rep Derecesi : C.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Cevap: Afedersiniz, Muhafazakar Arkadaşlarım Var.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mustafa Akten Mesajı göster
Sn.C.Cienfuegos değişik bir yaklaşım ile toplumun önemli saydığı, ele alınış biçimi içinde geçen farklı konuların münferit tartışıldığı, önemli konuları harman ederek güzel bir fikir koymuş ortaya.

Yazıyı okuyarak paylaşan arkadaşlar kendi pencerelerinden bakarak çok güzel yorumlar ile katkı sunmuşlar. Paylaşım için teşekkürler. Bende uzun uzadıya yazmak konuyu detaylı irdelemek isterdim ancak sabahın köründe bir bakayım geçeyim derken ilk gözüme çarpan bu yazı ve yorumlar olduğu için işe geç kalmadan hemen şunu vurgulamak istedim.

Muhafazakarlık neyin muhafazakarlığı olduğu ile tartışılmalıdır. Çok değişik konularda muhafazakarlığın olduğu değerli arkadaşlar tarafından bilinmektedir.

Benim vurgu yapacağım ki, benim anlayışıma göre böyledir; din adına muhafazakar olanlar asla demokrat olamazlar. Hem laik hem Müslüman olunur ama din adına muhafazakar olmakla demokrat olunmaz. Niçinleri nedenleri sorulursa uygun zamanda daha detaylara girerek anlatırım yazarım.

Herkese gün aydın iyi sabahlar olsun.
Avrupa'da köklü hristiyan demokrat partiler var ama hiç birisinin bizim muhafazakarlarımız gibi, başkalarının hayatına bu kadar karıştığını sanmıyorum. Çünkü onlarda geçmiş yıllardan gelen siyaset tecrübesi varken, bizim ülkemizde henüz toylar. Elbett eher ülkenin muhafazakar kesimi ve temsilcisi olacaktır, mesele bir birimize karşı demokrat ve saygılı davranmayı öğrenebilmektir.

Başbakan'ın her cuma namaza gitmesine saygı duyarım, bir cumhurbaşkanının kendisinin ve ya eşinin türbanlı olmasına da. Tek beklentim, özel hayatıma ve hayat tarzıma saygıdır.

"Tanrım, artık bir ateist olduğum için beni bağışla , ama Nietzsche'yi okudun mu?"

John Fante
C.Cienfuegos isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz C.Cienfuegos'in Mesajına Teşekkür Etti.