Tekil Mesaj gösterimi
Eski 06.11.13, 20:17   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21783
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Namus ve Ahlak Bekçiliği

Namus ve Ahlak Bekçiliği

Muhafazakâr demokrat deyimi malum olduğu üzere Akp yöneticilerinin kendilerini tanımlamak için söyledikleri bir kavram! AKP’nin açılımı Adalet ve Kalkınma Partisi. Bu parti 11 yıldır kendi içinde, bizim anlayışımıza göre eksik ve kusurlu bir demokrasinin işleyişi, mantıksız ve adil olmayan bir seçim sistemi, % 10 ülke barajının verdiği avantaj ve en önemlisi toplumsal yanılgı ile parlamento çoğunluğunun sağlanması ile partili vekiller içinden teşekkül eden bir hükümet!

Devamı olduklarını söyledikleri 1960 öncesi Demokrat Parti’nin sadece adı demokrattı, idarecileri ise anti demokratlığın tüm örneklerini sergilediler sonunda tüm uyarılara rağmen bu uygulamalarından vazgeçmediklerinden ceremesini hayatları ile ödediler.

Bu gün toplumsal yanılgı oyları ile parlamentoda çoğunluğa dayalı Adı Adalet olan ama Adaleti idari sistemin bir parçası saymayan, adaleti ve hukuku kendilerine ayak bağı sayan, adalet dışında belli konuları ulemaya sorsunlar diyecek kadar, laik Türkiye Cumhuriyetine yakışmayacak davranışlar sergileyenlenler, mahkeme kararlarını işlerine gelmediğinde uygulamayacak kadar gayri adil ve adaleti bilmeyenler, Türkiye’de hükümet etmektedirler.

Demokrasi olayına gelince 11 yıl öncede Türkiye’de tam demokrasi vardı denemez ancak bu gün hükümet edenlerin söylediği gibi demokrasi bizim için hedefe varmada bir araçtır sözü Cumhuriyet hükümetlerinin hiç biri tarafından söylenmemiş, aksine demokrasinin iyileştirilmesi ve uluslararası normlarda en güzel şekilde nerede ve nasıl işletiliyorsa, onlardan örnekler alınarak güzelleştirme çalışmasına yönelinmiştir.

AKP hükümeti ise adına ileri demokrasi denilen bir kavram kargaşası oluşturmuş, arızalı ve güdümlü idaresi ile tüm yaptıkları yetmiyormuş gibi birde insanların özel hayatına girmeye çalışarak ahlak bekçiliğine soyunmuştur.

Son iki üç günün tartışması, Ahlak bekçiliğine soyunan başbakan! Türkiye’nin işsizliği, Türkiye’nin ithalatı ihracatı, dış ödemeler dengesindeki korkunç açık, sosyal sorunlar, eğitim ve sağlık sorunları, savunma sorunları, TSK’nın aciz duruma düşürülmesi, ülkenin içeride başına musallat olan bölücü ve yıkıcı PKK ve yandaşlarının ayak oyunları, aç ve açıkta kalan vatandaşların kış arifesinde yaşadığı ve yaşayacağı sorunlar hallolmuş, Akp başbakanının yurt sorunları çözülemeyen gençlerin kızlı erkekli bir arada yaşamaları Akp başbakanına sorun olmuş, 18 yaşını bitirmiş rüştünü ispat etmiş insanların nasıl ve nerede kiminle yaşayacağı, zinamı yapacağı herhalde başbakanların işi değildir. Kaldıki AKP hükümetleri sayesinde artık zina ve fuhuş suç olmaktan çıkmıştır.

Tam bir arızalı siyaset ürünü olan çirkin bir politika AKP başbakanının yaptığı. İşin özü birde muhafazakar ve demokrat oluşlarını vurgulamaları. İslam muhafazakârlığı, gericilik, softalık, ilmi ve fenni oluşumlara nakıs yaklaşım, modern çağın yaşam biçimini yüzlerce yıl önceye endekslemeye çalışmaları, kadın üzerinde oynadıkları oyunlar, kadının sosyal sütatü de kendisine tanınan hakları kabullenememesi, kadını ikinci sınıf vatandaş olarak görmesi gibi yaklaşımlarından dolayı dini muhafazakârlar asla demokrat olamazlar fazla anlatmamıza gerek kalmadan muhafazakâr demokratız diyen Akp hükümetinin uygulamalarına bakıldığında örnek olarak ne menem demokrat oldukları anlaşılır.

Demokrasinin bir kurumlar yönetimi olduğunu kabullenemeyen, erkler ayrılığı düzenini içine sindiremeyen, hükümet dışında diğer iki erk’inde kendi direktifleri altında çalışmasını yeğleyen insanların demokrat olmaları beklenemez.

Gerçek demokrasilerde kurumların başındaki insanlar geçici ve emanetçidir. Tüm faşist diktatörler demokrasi nimetlerinden yararlanarak iktidar olurlar, bir daha gitmemek için demokrasinin içine ederler tıpkı bizdeki ileri demokrasi gibi.

İmam Recep Efendi demokrasilerde kurumların kendine tanınan yetkileri olduğunu, yetkilerinin yanında sorumluluklarının olduğunu bilmez, bireylerin demokratik haklarının yanında hemde demokratik ödevler ile yükümlü kılındıklarını bilmez vatandaşa vatandaş değil Osmanlı kulu gibi bakmaya devam eder.

Yetki sorumluluk, hak ve görevler ihlal edildiğinde demokrasiye indirilmiş darbe olarak telakki edilir. İşte şimdi imam Tayyip efendi sosyal yaşamın tanziminin yanında öğrencilerin hayatının tanzimine çalışmakla anti demokratlığını bir kez daha ortaya koymuştur.

Aslında asıl amaçlanan karma eğitimi kızlar ayrı erkekler ayrı okullarda okutmak haremlik selamlık ihdasını koydular bunu biraz daha geliştirmek ve kimbilir beklide artık okuyan kızların bekaret kontrolünüde yapmak imam Tayyip efendinin görevleri arasına girer.


----06.11.2013---
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
12 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.