Tekil Mesaj gösterimi
Eski 08.11.13, 06:27   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 541
Mesajlar: 2,815
Ettiği Teşekkür: 21794
Aldığı Teşekkür: 11420
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Gençliği Korumak

Gençliği Korumak

Milli ve manevi değerler, bir milletin ve ulus devletin var oluşunda ki gerekçeler, kuruluşunda belirlenmiş olan ilkeler, ileriye matuf hedeflenen öngörüler, hedeflerin ve öngürülenlerin planlı veya plansız hayata ve geleceğe taşınması şüphesiz ilkeler ve belirlenmiş hedefler doğrultusunda parça parça veya top yekün hayata geçer.

Türkiye Atatürk öngörüleri, Atatürk Cumhuriyetinin ilkeleri ve "EY TÜRK GENÇLİĞİ" ile başlayan yüzyılın en büyük edebi eserleri mahiyetinde görülen gençliğe görev ve koruması gereken ilkeler, mevcudiyetinin var oluşunun bağlı olduğu Cumhuriyetin korunması Türk Gençliğine emanet edilmiştir. Emanet gençliğe tevdi edilirken, onu motive edecek, onu onore edecek onu yüceltecek yüzlerce edebi eser mahiyetinde ki deyişler Atatürk tarafından çeşitli tarihlerde çeşitli mekanlar da ifade edilmiş ve tarih bunu yazıyor.

Günümüz Anayasa 58. ci madde şöyle diyor;

"Devlet istiklal ve Cumhuriyetimizin emanet edildiği gençlerin müspet ilimin ışıgında, Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda ve Devletin ülkesi ve milleti ile bölünmez bütünlüğünü ortadan kaldırmayı amaç edinen görüşlere karşı yetişme ve gelişmelerini sağlayıcı tebdirleri alır.

Devlet, gençleri alkol düşkünlüğünden,uyuşturucu maddelerden,suçluluk, kumar ve benzeri kötü alışkanlıklardan ve cehaletten korumak için gerekli tebdirleri alır. " Diyor.

Anayasa her gelen hükümetin, hükümetlerin başbakanlarının terbiye ve ahlak anlayışı ile gençler terbiye edilir demiyor. Devlet ilkeleri olan umdeler ışığında gençlerin müspet ilimler ışığında yetişmesi için gerekli tebdirleri alır diyor.

Devlet gençlerin cehaletten korunması için tebdirler alır diyor.. Devletin birimlerini tedvir eden hükümet ve başbakanlarının gerici, çağ dışı, müspet ilimlerden, müspet ilimleri yaymakla görevli bilim adamlarından esinlenmeyen, onlara değil ulema dediği gerici softalara pirim verip, 11 yıl içinde ülkede Arabistan görüntüsü verecek çarşaf ve türbanın yaygınlaşmasını sağlayan başbakanların ahlak ve terbiye anlayışı ile terbiye edilir demiyor.
 
Devlet 58 ci madde ile Atatürk devrimleri ve ilkeleri ışığında gençlerin yetişmesini sağlayacak tebdirler alır diyor.
Dünden itibaren yaygın olarak Atatürk amplemleri, "Ne Mutlu Türküm Diyene" ibareleri devlet dairelerinden kaldırılmaya başlandı. Tüm gücü ile karşı koymaya çalışan gençlik örgütleri yanında verilen haberlere karşı duyarsız ve umarsız şekilde ülkede böyle şeyler yapılıyor sorusuna bön bön bakan lakayt insanların varlığı dikkat çekiyordu.
 
Dün ibarelerin kaldırılışına, bir düzenleme yapılmışsa ilelebet kalacak diye bir kural yoktur diyerek açıklama yapan toplumu germekle görevlendirilmiş bir gerzek politikacı olan Hüseyin Çelik cevabını dinliyoırdu yüce Türk milleti!

Bu yapılanlarlamı Türk gençliği Anayasa 58. ci maddesine göre korunacak, gelişmesine ilişkin tebdirler alacak?
Adamlar bırakın ilave tebdirler almayı, Atatürk ve kazandırdığı ne varsa onları yıkmak için elinden geleni yapıyor.

Dün İstanbul Çekmeköy/ Nurtepe denilen bir yerde idim. Bir restorant önünden geçerken gözüm ilişti, yaklaşık bin kişilik bir salon ve içerisi hınca hınç kara çarşaflar içindeki kadınlar ile dolu idi. Kanım dondu. Kulağımdaki kulaklıktan haberler geçiyor ve Hüseyin Çelik açıklamalarına yer veriliyordu.
 
Gençlik nasıl korunacak, bunların ahlak ve terbiye anlayışı ilemi ahlaklanacak, yüce Türk milleti gözlerine gelen perdeden acaba çabucak kurtulacakmı?


----08.11.2013---
 
 
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.