Tekil Mesaj gösterimi
Eski 08.11.13, 17:57   #1
ReaL
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 2602
Ettiği Teşekkür: 161511
Aldığı Teşekkür: 177609
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Arınç: Çelişkinin Sebebi Ben Değilim!

Başbakan Yardımcısı Arınç: "Başbakanın sözleriyle benimki arasında apaçık çelişki var."

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç TRT Türk canlı yayınında Nasuhi Güngör’ün sorularını cevapladı. Arınç gündeme ilişkin çok sert açıklamalarda bulunurken, “Sayın Başbakan Erdoğan izin verirse kararıma saygı gösterirse tekrar aday değilim” dedi.

İşte Arınç’ın sözlerinden satır başları:

Kızılcahamam kampı ardından yaşananlar için: “Ben bildilerimi söylerken yanlış yapmadım, Başbakan da öyle bir şey demedi. Ama daha sonra ben sözlerimin arkasında dururum dedi ve bir tezatlık oluştu. Başbakanın sözleriyle benim ki arasında apaçık çelişki var. Başbakan’la aramızdaki çelişkinin sebebi ben değilim.”

Biz dava arkadaşıyız. Kader birliği yapıyoruz. Hükümette sorumluluğum sadece Bakan olduğum anlamına gelmez. Benim aynı zamanda bir özgül ağırlığım var, bu ağırlık
başkalarından farklıdır. Ben bir yerde bulunuyorsam partinin görüşlerini, düşüncelerini, geçmişini, bugününü temsil eden bir insanım. Meclis Başkanlığı yaptım.
Demokrasi noktasında, özgürlükler noktasında ailemi siper etmişim; gençliğimi, aşkımı feda etmişim. Sadece bakan değilim. Ben çok şeyi temsil ediyorum. Dolayısıyla herkesin bana böyle baktığı bir noktada benim yıpranmamam lazım. Benim hiçe sayılmamam lazım. Sayın Başbakan buna dikkat eder, kul hakkıdır. Kul hakkı konusunda dirayetlidir. Ama zaman zaman hepimiz hata yapabiliyoruz.

Kum Torbası Olmak İstemem

Benim saçlarımı beyazlatan, belimi büken ne biliyor musunuz? Başbakan’ı 24 saat takip ederim ben. Onun da böyle bir görevi olmalı, Hükümet Sözcüsünü açmaza düşürmemektir. Buradaki konuşmasıyla biz eleştirilerin odağında olduk. Ben itibarımın, kişiliğimin yıpratılmasını istemem. Birilerinin kum torbası haline getirilmek istemem.

Kızlı Erkekli Öğrenci Evi Tartışması

Ev sahibi kiraya vermişse, gelende tutmuşsa buna yapılacak bir şey yok. Şimdi böyle bir şey yok. İyi veya kötü, doğru veya yanlış bu noktadan geriye dönüş olmaz. Biz çok ileri bir yere geldik. Bundan muhafazakar anlayış zarar görmüş olabilir. Zina fiili suç olmaktan çıkartıldı. Ne zaman Işılay Hanım bakan olduğu zaman. O da çok mazbut bir insandır. Ama ne yapalım ki Anayasa Mahkemesi zinayı yasadan çıkardı. Şimdi de böyle devam ediyor. Şimdi zina suç olsun diyene de saygı duyarım, sistem böyle devam etsin diyene de itiraz etmem. Yeni bir tartışma noktasını toplumun içine koymak, alt yapısı olmadan böyle bir şeyi yapmak başbakan olarak ileriye dönük bir vaat olabilir ama bir bakanlar kurulu üyesi olarak böyle bir şeyden haberdar değilim.

Siyasette Ben Yokum

30 büyükşehirde ne kadar çok alırsak önümüzdeki mahalli seçimlerde AK Parti o kadar güçlü olacak. 3 dönem engeli var bizim düzenlememizde. Ben ne vekillik ne belediye başkanlığı istemiyorum dedim daha önce. Başkası birşey demiyor, ona da saygı duyarım. Anadolu’da insanlar siz giderseniz ne olacak bu parti diyor ben daha güçlüleri gelecek merak etmeyin diyorum. Çok sevgi, saygı duyduğum insanlar bu kararı nasıl verirsiniz diyor. Eğer sayın başbakan izin verir, bu kararıma saygı gösterirse ben hiç aday değilim. Manisa’dan aday olmuştum. Burada siyasete başladım ve burada bitireceğim dedim. Listeler ilan edildi, çok haklı çok yerinde gerekçeler söyledi Sayın Başbakan Bursa’dan milletvekili olduk. Eşyanın da tabiatın da bir sınırı var. Benim 19 yaşında başladığım siyaseti sürekli sürdüreceğim diye bir şeyim yok. Meclis Başkanlığı’na veda ettiğim gün 2007′de siyaseti de bırakayım istedim. Ama bu milletin içinden, benim inancıma, davama layık birini Cumhurbaşkanı seçtiremedim. Bundan sonra kimse bana güvenip siyasete yön vermeye çalışmasın.
Sözcü

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.