Tekil Mesaj gösterimi
Eski 09.11.13, 06:38   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 541
Mesajlar: 2,815
Ettiği Teşekkür: 21794
Aldığı Teşekkür: 11420
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Demokrasi Ayıbı

Demokrasi Ayıbı

Demokrasi ile idare edilen ülkelerde seçimle gelen hükümetler her aklına geleni yapamaz! Ülke; Anayasal düzen içinde, hukuk üstünlüğü ilkesi dört dörtlük işler durumda ise, erkler ayrılığı, demokratik nizam içinde işliyor, kurumlar Anayasa ve kanunların verdikleri yetki ile çalışıyor, görev ve sorumluluk bilinci ile hareket ediliyorsa, her kişi ve kurum günü geldiğinde ve sorulduğunda icraat ve uygulamalarından dolayı hesap veriyorsa o ülkede hükümetler her aklına geleni yapamaz! Parlementoda çoğunluğu olanlar, ülkenin kuruluş felsefesi, milli ilkeleri, kurulmuş düzeni, ve milli kahramanlarının olduğu yerde sahte siyasi kahramanlar yaratamaz, parlementodan her istediği kanunu çıkaramaz! Beni halk seçti, sınırsız yetki ile donattı diyemez!

Derse ne olur? Olacağı, utanmazlarsa anti demokrat yaftası ile yaftalanırlar. Demokrasilerde seçimle gelenler kendilerini milli irade yerine koyamaz. Halk beni seçti ben milli iradeyim diyemez!

Derse ne olur? Kendilerine oy verenlerle vermeyenler ayrışır, milli bütünlük bozulur tıpkı bu gün olduğu, 1960 öncesi Demokrat Parti döneminde olduğu gibi, insanlar Cami ve ibadet yerlerini ayırır, kahvehanelerini ayırır, alış veriş mekânlarını, ayırır, tıpkı bu gün ve dün olduğu gibi okullarını ayırır! Ayrışanlar farklı kulvarlar da yerini alır, milli bütünlük yerini anarşiye bırakır, anarşi ise arkadan gelen terörizmle birleşir ve demokrasi berhava edilmiş olur.

1950-1960 dönemi en ilginç tarihi boyutları ve çapları ile ortadadır. Tarih okunmak ve ibret almak içinde vardır tarihten ders alınmazsa yaşanılanlar tekerrür eder.
Bu gün siyaseten iktidar olanlar, tüm uyarılara kulaklarını tıkayarak, ben benim! Ben kimim! Büyüklük ve kişisel kibirlilik içinde, ülkenin milli değerlerine ve demokrasinin özüne ayıp ederek anti demokratik ve Türk milletine, Türkiye Cumhuriyeti devletine yakışmayacak ayıp, kusur, günah ve Anayasal suç işlemeye devam etmektedirler.
Seçilerek gelenler ve hükümet edenler, kendilerine oy verenlerin dışında oy vermeyen ülke insanlarınında olduğunu bilecek, tek taraflı hoşnutluğun genel hoşnutsuzluğa dönüşmemesi için ülkenin milli ve idari ilkeleri ile oynamayacak, inandıkları din ritüellerini siyasete karıştırıp harman etmeyecek, dini siyasetten siyaseti dinden ayrı tutmasını bileceklerdir. Bu yapılmazsa demokrasinin özüne tıpkı bu gün yapıldığı gibi ayıp edilmiş olur.

Her hükümet her istediğini yapmaya kalkarsa bu günki gibi halkı ayrıştırmış ve bölmüş olur. Hükümetler milli felsefeye, milli ülküye, milli ideallere aykırı davranışlar içinde olamaz, inandıkları din ve inanç adına bunları görmezden gelemez gelirse demokrasinin özüne ayıp etmiş, hıyanet etmiş olur. Devam edilirse ülkede demokrasi zaafa uğrar, idari rejim ve ülke varlığını bütünlüğünü yitirir.

Hep biliniyor yazılıp çiziliyor, bilenler biliyor diye biz asla yazıp çizmekten, milli açmazları anlatmaktan, kendi penceremizden bakarak doğrulardan yana tavır koymaktan vaz geçmeyeceğiz. Ola ki tek kişi dahi olsa doğrudan yana kanalize etmeyi başarırsak biz ancak mutlu oluruz.
Mevcut siyasi iktidar eliyle yaratılan ve Türk milletine yaşatılan açmazlar var. Hükümet açmazların açılmaması için her konuya kör düğüm atmaktadır. Dış devletlerin işbirlikçiliğini yapmaktadır, milli menfeatlerimize aykırı anti demokratik ve anti milli davranışlar ile Türk milletinin tepkisine neden olmaktadır.

11 yıldır bu hükümet ve uygulamalarına alkış tutp iyidir diyen mürakabe yoksunu insanların yanında, geniş perspektiften bakan ülke satılıyor, bölünüyor, inandığımız milli ilkeler ve değerler yok ediliyor diyenlerde var.
Demokrasi senteze varma sanatıdır. Adına ileri demokrasi demekle demokrasi ihya edilmiş olmaz bilakis demokrasinin özüne ayıp edilmiş olur.Demokrasiler de ben yaptım oldu denemez, demokrasi ben yaptım oldu denmeyecek bir idari sistemin adıdır. Aksini yapanlar demokrasiye ve kazandırdığı nimetlere ayıp etmiş olurlar tıpkı bu gün imam Tayyip başkanlığındaki hükümetin yaptığı gibi.

----09.11.2013---

__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.