Tekil Mesaj gösterimi
Eski 10.11.13, 10:50   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21781
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Bir "10 Kasım" Yazısı da Benden

BİR 10 KASIM YAZISI DA BENDEN
(BENDENSİNİZ)

Büyük Atatürk’ün fiilen ve fiziken aramızda olmadığı 75 yıl ama, bizlerin bir gününü bir saniyesini onsuz geçirmediğimiz nice yıllar nice insanlar var. Önemli olan paylaşmak. Vatandaş olarak hepimiz huzur, mutluluk, neş"e içinde, çok fazla ızdırap ve travmalara maruz kalmadan kısacık ömrü yaşayıp, daha temiz, daha güzel, savaşın konuşulmadığı, silahlanmadan bahsedilmeyen, ekolojik ve biyolojik çevrenin olabildiğince korunmuş hali ile dünyayı, bizden sonra gelecek kuşaklara aktarmak değilmidir görevimiz. Bu aktarma ve kanalize etme işinde ne kadar başarılı oluruz bilemem! Atatürkçülük adına çaba göstermeyenlerin yanında bu uğurda çaba gösterenlerde bir hayli var.

Sanki bizler her 10 kasım da buruk olur, içten içe ağlarken, Atatürk’ü anarken, sanki Atatürk’ün kendine özgü sesi kulaklarımızda çınlıyor gibi gelir bana.

“Benim naçiz bedenim bir gün elbette toprak olacak, ama; Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar olacak” sözünü her 10 Kasım da yeniden kendisinden işitir gibi olurum.

Her andığımızda, onun için her ağladığımızda hala benim için ağlıyormusunuz dediğini duyar gibi olur, bana ağlayacağınıza ilkelerime sahip çıktınız mı? Türkiye ve Türk milleti için ön gördüklerimi hayata geçirdiniz mi? Muasır medeniyet seviyesinin neresine geldiniz? Türk insanın, Türkiye Cumhuriyetinin içinden devlete ve millete düşman olanları ayıklayabildiniz mi? En büyük düşman gördüğümüz irtica halen yaşıyor yaşatılıyor mu? Eğitim de, sağlık ta, savunma da medeni milletler seviyesine çıkabildiniz mi? Üretim de tüketim de sosyal adaleti sağlayabildiniz mi? Demokratik, hukuk üstünlüğü ilkesini devrimlerim ilkesinde topluma irca edebildiniz mi?
Demokrasi, insan hakları ülküsü, kadın erkek eşitliği, mlli ve manevi değerlerin korunmasında dinci taifeyi Türkiye sırtından silkeleyebildiniz mi? Dediğini duyar gibi olurum!

Bir ses daha duyar gibi olurum, ilkelerim ve devrimlerime sahip çıkılamadıysa, benim için 10 Kasım’larda ağlamayın, sizden sonra gelecek çocukların yaşayacakları kötülüklere, maruz kalacakları travmalara ağlayın! Dediğini duyar gibi olurum.

İrkilirim! Atam beni affet çok çaba harcamama rağmen birey olarak tüm ilkelerinin hayata geçirilmesinde başarılı ve muvaffak olamadım.

”Bir Türk Dünya’ya bedeldir” sözünü anımsayamadım, “Türk Övün, Çalış , Güven” sözünün içeriğini çabalarıma rağmen geniş katmanlara taşımaya muvaffak olamadım.

“Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur” sözünden hareketle hareket edecek mayışmış, groke olmuş, afyonlanmış geniş halk yığınlarını harekete geçiremedim, oldu olacak kırıldı nacak misali şimdi senin için değil torunlarımın, Türk milleti torunlarının gelecekte irtica sultasında yaşayacağına ağlıyorum dediğimi hayal eder gibi oluyorum.

Her şeye rağmen Atam, büyük Atatürk; açtığın yolda, gösterdiğin ülküde, öngördüğün devrim ve ilkelerinde yaşamaya, yaşatmaya adıma and içiyor seni silah arkadaşlarını, Cumhuriyet kurucularını, şehitleri, gazileri minnetle şükranla, yad ediyor rahat uyuyun bünyemize tesir etmiş olan arazlar geçicidir bu arazların hakkından Cumhuriyet çocukları gelecektir diyorum, büyük Atatürk önünde bir kez daha saygıyla eğiliyorum.

10 KASIM 2013
Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
12 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.